Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PlayStation 5 Kutularında Dikkat Çeken Değişiklik

Sony, PlayStation 5 kutularından 8K desteğini belirten ibareyi sessiz sedasız kaldırdı.

PlayStation 5’in ve konsol tarihinin ilk 8K 60 FPS oyunu The Touryst, Ocak 2021’de satışa sunulmuştu, ancak Sony, başlangıçta planlandığı gibi bir sistem güncellemesiyle yeni nesil konsolunda bu çözünürlük desteğini etkinleştirmedi. Muhtemelen önümüzdeki dönemde de bu olmayacak zira PS5’lerin kutularından 8K ibaresi sessiz sedasız kaldırıldı.

Yeni ambalajın tam olarak ne zaman raflara konulduğu belli değil, ancak şirket geçtiğimiz kasım ayında PS5 Slim modelini, üzerinde 8K ibaresi bulunan kutularla piyasaya sürdü. Amazon ve Walmart gibi perakendeciler hala eski ambalajlı PS5 konsollarını listelemeye devam ederken, Sony’nin PlayStation Direct mağazasında resmedilen çeşitli PS5 kutularının hiçbiri konsolun 8K çözünürlük desteğine sahip olduğu iddiasını taşımıyor.

PlayStation 5 Kutularından 8K İbaresi Kaldırıldı

Sony, 8K ve 120 FPS destekleyen televizyon modellerini Temmuz 2020 gibi erken bir tarihte piyasaya sürmüştü. Şirket, konsolun Kasım 2020’deki lansmanından önce yaptığı açıklamada, “PS5 lansman sırasında 8K ekranlarla uyumludur ve gelecekteki bir sistem yazılımı güncellemesinden sonra, içerik mevcut olduğunda, desteklenen yazılımla 8K’ya kadar çözünürlük çıkışı sağlayabilecektir” ifadelerini kullanmıştı.

Şimdi ise bu desteği belirten ibareler kutulardan kaldırılmaya başlandı. Sony, PlayStation 5 Pro‘yu 2024’ün sonlarında piyasaya sürmeyi hedefliyor. NVIDIA’nın Derin Öğrenme Süper Örnekleme (DLSS) teknolojisine benzer bir yeniliğe sahip olacağı bildirilen konsol, oyunlardaki FPS ve çözünürlüğü önemli ölçüde artırabilir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.