Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Diablo Immortal PvP Rehberi: Battlegrounds Modu Nasıl Oynanır?

PC ve mobilde oynaması ücretsiz olan Diablo Immortal, kısa zamanda milyonlarca kullanıcıya ulaştı. Oyunun ana PvP seçeneği olan Battlegrounds'ta diğer oyuncularla savaşabiliyorsunuz. Peki nasıl? Diablo Immortal PvP rehberimiz, kafanızdaki tüm soru işaretlerini cevaplamak için burada!

Diablo Immortal’daki ana PvP seçeneğine Battlegrounds deniyor. Her iki saatte bir günlük olarak başlatılan etkinliklerde diğer oyuncularla 8’e 8 PvP savaşı yapabiliyorsunuz. İlk adım olarak Attackers, Defenders veya Random olarak oynamak için PvP sırasına giriyorsunuz. MMR sistemi sayesinde benzer donanım ve Paragon seviyelerindeki oyuncular eşleşiyor.

Diablo Immortal PvP modu Battlegrounds’a katılabilmek için karakterinizin en az 55 level olması gerekir. Savaş, takımların haritanın karşı taraflarında doğduğu birkaç dar nokta bulunan sabit üç parçalı bir haritada gerçekleşir. Harita, her biri kendi kazanma hedeflerine sahip, işaretlenmiş üç farklı hedefe sahiptir. Kazanmanın koşulu, her üç hedefi de birbiri ardına tamamlamaktır.

Battlegrounds İçin En Az 55 Level Olmak Gerekiyor

Diablo Immortal PvP

Attackers üssünün dışında üç güçlü düşman canavar vardır. Attackers olarak oynayan oyuncular hepsini yenmeyi başarırsa veya Defenders ekibi ayrılan 7 dakikalık sürenin ardından onları geri itmeyi başarırsa, görev tamamlanır.

Haritanın orta kısmında, her birinde bir Idol bulunan iki şerit vardır. Hedef, Attackers’ın her iki Idol’e de bölgelerinin diğer tarafına kadar eşlik etmesidir, Defenders ise başarılı olmalarını engellemeye çalışır. Bu turun da 7 dakikalık bir zaman sınırı vardır.

Attackers’ın tamamlaması gereken nihai hedef, haritanın son bölümünün ortasındaki nexus benzeri yapıyı yok etmektir. Oyuncuların, bunu başarmaları için 6 dakikaları vardır. Defenders olarak oynayan oyuncuların görevi ise bir kez daha onları engellemektir.

Diablo Immortal PvP Mekaniği Biraz Farklı

diablo immortal pvp battlegrounds

Diablo Immortal PvP bölümünde, karakterinizin ve istatistiklerinin işleyişinde birkaç mekanik değişiklik var. Bu değişikliklerin arkasındaki amaç, karakterlerin adil olarak rekabet etmesini sağlamak. Örneğin, Critical Hit Chance (Kritik Vuruş Şansınız) ve Block Chance (Blok Şansınız) normalden çok daha düşüktür.

Blizzard, her ikisini de yüzde 10 ve yüzde 20 ile sınırlandırdı. Ayrıca her karakterin Combat Rating (Savaş Puanı), normal değerlerinin yüzde 10’una düşürülür ve Crowd Control (Kalabalık Kontrol) yeteneklerinin diğer oyuncular üzerindeki etkileri yüzde 50 oranında azaltılır. Diablo Immortal PvP modu Battlegrounds hakkında bilmeniz gerekenler bu şekilde. Dilerseniz oyunu Google Play Store ve App Store‘dan ücretsiz olarak telefonunuza indirebilirsiniz.

Daha fazlası için Diablo Immortal sınıfları, sunucu listesi, hızlı level atlama ve xp kasma yöntemleri, Necromancer Build rehberi ve Legendary Gems listesi gibi diğer içeriklerimize göz atabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.