Minecraft

MMORPG
Takip Et
1

İncelenmemiş

6.8

Kullanıcı

Minecraft Tohum Kodları: Nasıl Kullanılır ve Nereye Yazılır?

Minecraft tohum kodları nasıl kullanılır? Başlangıç için en iyi tohum kodları nelerdir? Hepsini detaylıca anlattık.

Minecraft tohum kodları fazlasıyla merak edilen bir konu. Öncelikle bu yapım, sizin keşfetmeniz için çok sayıda biyom ve yapıya ev sahipliği yapan açık dünya bir sandbox oyunu. Oyun, sizin ziyaret etmediğiniz dünyanın bölümlerini oluşturmaz. Bu, Minecraft‘ın dosya boyutunu düşürmeye yardımcı olur ve oyunun sorunsuz çalışmasını sağlar.

Bazı istisna durumlar haricinde, Minecraft’taki dünya çoğunlukla rastgele oluşturulur. Bununla birlikte, dünya aynı zamanda bir dizi koda da bağlıdır. En iyi Minecraft tohum kodları ile oyununuza renk katabilir ve farklı dünyaları keşfedebilirsiniz. Yani Minecraft tohumları ile oyununuzun dünyasını değiştirebilirsiniz.

Minecraft Tohum Nedir?

Minecraft Tohum Kodları

Minecraft tohum kodları, Minecraft’ta yeni bir dünya yaratırken girilebilen kodlardır. Alfabe veya tam sayıların (negatif veya pozitif) bir kombinasyonu şeklinde olabilirler. Eğer oyuna girerken bir tohum kodu yazmazsanız, rastgele bir tohum oluşturulacak.

Oyun, her aynı tohum girildiğinde aynı dünyayı oluşturacak ancak daha eski bir sürümde kullanılan tohum, yeni sürümde dünya neslinde yapılan değişiklikler nedeniyle aynı dünyayı oluşturmayabilir. Bu neden oyununuzun ve bulduğunuz tohum kodunun uyumlu olmasına dikkat edin.

Minecraft tohum kodları genellikle benzersiz özelliklere veya garip bir şekilde oluşturulmuş yapılara sahip dünyaları keşfetmek için kullanır. Minecraft Bedrock Sürümü’nde kullanılan tohumlar, Java Sürümü’nde aynı şekilde çalışmaz. Bu yüzden tohum kodlarının hangi sürümde kullanıldığına da ayrıca dikkat edin.

Minecraft Tohum Kodları Nasıl Kullanılır?

Minecraft Tohum Kodları

Bir dünya oluşturmak için tohumları kullanmak çok basit bir süreç ancak tohumu yazarken hata yaparsanız, dünya tamamen farklı olacaktır. Bu nedenle, hata yapmamak için kodu kopyalayıp yapıştırmanızı öneriyoruz. Ayrıca dikkat etmeniz gereken başka bir şey de dünya tipinin yaratılan dünyayı da etkilemesi. Eğer aynı tohum kodunu kullansanız bile, dünya türü aynı değilse oluşturulan dünya farklı olacaktır.

Minecraft seed kodları kullanmak için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacak:

 • Adım 1: Minecraft’ı başlattıktan sonra Tek Oyunculu‘ya tıklayın.
 • Adım 2: Ekranın sağ alt köşesinde bulunan “Yeni Dünya Oluştur” seçeneğini seçin.
 • Adım 3: Yeni Dünya oluşturma ekranında “Diğer Dünya Seçenekleri”ne tıklayın.
 • En üstte Minecraft tohumunun girilebileceği boş bir kutu olacak. Oraya kodu yazmanız yeterli.
 • Dünyayı oluşturmak için “Yeni Dünya Oluştur” düğmesine tıklayın.

En İyi Minecraft Tohum Kodları Nelerdir?

Minecraft Tohum Kodları
 • Archipelago (Seed: 124014738): Basit Minecraft tohum kodu arıyorsanız burası başlamak için iyi bir yer olacaktır. Küçük adalar kümesi, özellikle yeni başlıyorsanız ve bunun nasıl yapılacağının temellerini öğrenmek istiyorsanız, inşa etmek için harika bir alan olacak.
 • Sualtı Tapınağı (Seed: -1013382714437321718): Sıradan eski, karayla çevrili tapınaklarınızdan bıktınız ve okyanusun derinliklerine dalmış bir tapınak mı istiyorsunuz? Pekala, o zaman muhtemelen Sualtı Tapınağı’na gitmek isteyeceksiniz. Buradaki düşmanlar oldukça zorlayıcı olabileceğinden dikkatli olun.
 • Bambu ve Lav (Seed: -1013382714437321718): Bu, Bambu Orman tohumlarına benzer ancak lavdan yapılmış bir gölün ek heyecanına sahip. Hızlı hareket etmezseniz, lavın tüm haritayı tüketeceğini göreceksiniz.
 • Sahil Köyü (Seed: 3227028068011494221): Kum ve plajlarda biraz vakit geçirmek ister misiniz? Buradan başlarsanız, yiyeceklere, ağaçlara ve diğer her türlü şeye erişebileceğinizi ve macerayı hatırlamak için buradan alabileceğiniz sayısız yol olduğunu göreceksiniz.
 • Sonsuz Plaj (Seed: -1389577003656398696): İlk ağaç grubunuz, başlangıç noktasından içeriye girdikten kısa bir süre sonra bulunabilir olacak. Bir lav havuzu da mevcut ancak havayı bozduğunu düşünüyorsanız onu örtbas edebilirsiniz, Nether’e giderseniz iksirler ve diğer ögelere de erişebilirsiniz.
 • Savan ve Köy (Seed: 12542): Bir köyün ve büyük bir savan biyomunun yakınında başlayacaksınız ve başlar başlamaz göreceğiniz gibi, gidilecek ve keşfedilecek yerlerden mahrum kalmayacaksınız.

Minecraft tohum kodları nasıl kullanılır ve en iyi tohum kodları nelerdir sizlere elimizden geldiğince anlatmaya çalıştık. Sizin en sevdiğiniz tohumlar neler? Yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol