Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Denuvo’dan Korsan Oyunculuğa Büyük Darbe!

Yeni Denuvo yazılımı artık DLC'leri de koruyacak. Araç şimdiye kadar yalnızca oyunların temel sürümleri bağlamında korsanlıkla savaşmak için kullanılıyordu.

Denuvo‘nun yaratıcıları, yazılımlarının yeni bir çeşidini ortaya çıkardı. Az önce piyasaya sürdükleri ürünün adı SecureDLC ve oyun geliştiricilerinin DLC’ler için de korsanlıkla savaşmasına yardımcı olacak.

Denuvo şu anda video oyunlarını korsanlıktan koruyan çok popüler bir yazılım. Oyunculardan gelen eleştirilere rağmen, geliştiriciler şirketin ürünlerini başarılı bir şekilde korsana karşı koruduğu için bu uygulamadan vazgeçemedi. Ayrıca bugüne kadar program, oyunların yalnızca temel sürümlerini koruyordu. Öte yandan herhangi bir DLC, gri ve korumasız bir bölgeydi.

Denuvo Korsanı Bitirmeye Kararlı

Denuvo

Bu yüzden oyuncular temel oyunu satın alsa da ek paketleri korsan olarak kullanabiliyordu. Durum, ek ücretli içerik sunan oynaması ücretsiz oyunlar için de geçerliydi. Şirket bu sorunu çözmeye karar verdi ve cevabı Denuvo SecureDLC olacak. Bu, ek paketleri korsanlıktan koruyacak yeni bir yazılım. Hem tam kapsamlı genişletmelerden hem de kozmetik ürünler gibi küçük eklentilerden bahsediyoruz.

Geliştiriciler, hem Steam’deki hem de Epic Games Store’daki ücretli oyunları ve ücretsiz oyunları güvence altına almak için aracı kullanabilecek. Aynı zamanda, SecureDLC’nin geliştiricileri, yazılımlarının oyun kodu üzerinde minimum bir etkiye sahip olmasını sağlayacak, bu nedenle yazılım oyunun çalışmasına müdahale etmeyecek.

Tabii ki Denuvo’nun standart versiyonunda da benzer güvenceler duyduk. Buna karşılık, bu güvenlik önleminin dürüst oyuncular için oyun kalitesini tatsız hale getirdiği defalarca ortaya çıktı. Bu sefer de öyle olacak mı? İlk geliştiricilerin yazılımı ne zaman kullanmaya başladığını öğreneceğiz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.