Chrome 97 Beta İle Site Verileri Daha Kolay Yönetilebilecek

Kısa bir süre önce Chrome 96’yı yayınlayan Google, Chrome 97 güncellemesi üzerinde çalışmaya başladı. Yeni güncelleme çerez ve site verilerini daha kolay yönetme seçeneği getiriyor.

Teknoloji devi Google’ın dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcısı Google Chrome 96 kısa bir süre önce yayınlanmıştı. Chrome 96 ile birlikte tarayıcı Windows 11 işletim sisteminin arayüzü ile daha uyumlu hale gelmişti. Bu güncellemenin ardından yeni sürüm üzerinde çalışmaya başlayan Google, Chrome 97 beta ile site verilerini yönetmeyi kolaylaştırıyor.

Chrome 97 Beta İle

Chrome 97 Beta İle Site Verilerinin Yönetimi Kolaylaşıyor

Google Chrome tarayıcısında uzun süredir site verilerini yönetme seçeneği bulunuyor olsa da özellik yenileniyor. Chrome 97 beta ile tarayıcıya yeni bir menü ekleniyor. Bu menü üzerinden kullanıcılar bilgisayarlarında hangi sitelerin verilerinin depolandığını kolay bir şekilde takip edebilecek. Google bu özelliğe çerezleri de dahil etmiş durumda. Kullanıcılar Chrome 97 Beta ile eklenen bu menüye Ayarlar – Gizlilik ve Güvenlik – Site Ayarları adımlarını izleyerek depolanan verileri görebilecek.

chrome 97 beta ile site verileri daha kolay yonetilebilecek 3

Google’ın bu özelliği eklemesinin nedeni genel kullanıcı için site verileri yönetimini daha kolay hale getirebilmek. Yine de kullanıcıların bu verileri silerek bazı siteleri bozuk görebileceğini söyleyelim.

Google Chrome 97 beta sürümü ayrıca belirli bir cihazın HDR destek durumunu kontrol etmek için WebTransport API ve CSS sorguları için destek sunuyor.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol