Google Chrome 96 Yayınlandı

Google sevilen internet tarayıcısı Chrome’un yeni kararlı sürümünü yayınladı.

Dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcısı Google Chrome’un yeni güncellemesi yayınlandı. 

Kısa bir süre önce Google’ın Chrome tarayıcısına yerleşik ekran görüntü aracını ekleyeceğini dile getirmiştik. Bu özellik şimdilik deneysel olarak sunuluyor olsa da ilerleyen güncellemelerde bu özelliğin tüm kullanıcılar için sunulması bekleniyor. Chrome’a yeni özellikler eklemeye devam eden Google Chrome 96 sürümünü yayınladı

Google Chrome 96

Google Chrome 96 Neler Sunuyor?

İnternet tarayıcılarında kullanıcılar tarayıcı düğmeleri ile bir önceki sayfaya dönmek istediğinde sayfaların yavaş bir şekilde yüklendiğini fark etmiştir. Özellikle çok kaynak tüketen sayfalarda yaşanan bu durum Google Chrome 96 ile birlikte son buluyor. Sunulan yeni özellikle birlikte Chrome son zamanlarda tarayıcıda gezdiğiniz adresleri otomatik olarak kaydeden yeni bir önbellek kullanıyor. Bu özellik Chrome’un RAM tüketimi arttıracak olsa da kullanıcılar internet siteleri arasında gezinirken beklemek yerine daha hızlı bir şekilde işlem yapabilir.

Chrome 96 ile birlikte sunulan bir diğer özellik ise kullanıcıların sitelerin karanlık moddesteğini kendileri belirleyebilmesi. Bir Reddit kullanıcısı tarafından ortaya çıkarılan bu özellikle birlikte kullanıcılar sitelerin hangi tema ile açılacağını kendileri belirleyebiliyor. Bu özellik şimdilik Android için Chrome’a gelmiş olsa da özelliğin kısa sürede masaüstü sürümde de aktif hale getirilmesi bekleniyor. 

google chrome 96 yayinlandi 3

Chrome 96 ile birlikte gelen bir diğer önemli özellik ise masaüstü kullanıcıların yeni sekme sayfasında Fotoğraf anılarını görebilmesi. Bu özellik ise Chrome kişiselleştirme özelliğinden etkinleştirilebiliyor ve Google Fotoğraflarmerkezli çalışıyor. 

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol