Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Capcom 2023 Yılına Birçok Yeni Oyunla Giriş Yapacak

Capcom son üç aylık kazanç raporunda, 2022-23 mali yılında “birden fazla büyük ve yeni oyun” yayınlamayı planladığını söyledi. Sonuç olarak şirket, sürümler açısından önemli ölçüde daha fazla faaliyet ve buna bağlı olarak dönem için önemli ölçüde daha fazla satış beklediğini de belirtti.

Şirket şu anda dönem boyunca toplam 45 SKU yayınlamayı planladığını söyledi. Bir önceki mali yılda Capcom, bundan önceki yılda 14 ve ondan önceki yılda 35 olmak üzere 24 yeni SKU yayınlamıştı. Bu 45 yeni SKU’dan şirket, bir önceki yılki 32.6 milyona karşılık, toplam 37 milyon adet yazılım satışı beklediğini açıkladı. Bu 37 milyon satışın 10 milyonunun yeni çıkan oyunlardan beklendiği de belirtildi.

Capcom Birçok Oyunu Şimdiden Onayladı

Capcom
Şirket, bir yıl içinde birçok yeni oyun piyasaya sürecek.

Geriye kalan 27 milyon satışın DLC satışlarından beklenmesi sürpriz değil. Özellikle Monster Hunter Rise: Sunbreak yakında piyasaya sürüldüğünde ve yakında Resident Evil Village için yeni bir DLC çıkacağı düşünüldüğünde bu beklenti fazlasıyla mantıklı.

Capcom Fighting Collection ve Resident Evil’in PS5 ve Xbox Series X/S sürümleri de dahil olmak üzere Resident Evil Re:Verse ve Capcom Arcade 2nd Stadium‘un da bu dönemde piyasaya çıkmasını bekliyoruz.

Street Fighter 6 resmi olarak duyuruldu ancak oyunun çıkış tarihi henüz onaylanmadı. Bu arada, Exoprimal ve Pragmata’nın her ikisi de şu anda 2023 lansman pencerelerine sahip, ancak her ikisinin de mevcut mali yılın kapanacağı Nisan’dan önce başlayıp başlamayacağını göreceğiz. Resmen teyit edilenin ötesinde, Resident Evil 4 Remake ve Dragon’s Dogma 2’de sızıntılar arasında yer aldı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.