Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Microsoft Açıkladı: Call of Duty Oyunları Game Pass Yolunda

Microsoft, Game Pass abonelik hizmetine Call of Duty, Overwatch ve Diablo'yu eklemeyi planlıyor.

Microsoft, Activision oyunlarını Xbox Game Pass platformuna dahil etmeye hazırlanıyor. Geçmişte bu konuya dair ortaya atılan iddiaları uzun bir blog yazısında ele alan Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer, “Konsolları sevsek de, insanların oyun oynamasının tek yolu olmadığının farkındayız. Bugün, oyunların en büyük ve en hızlı büyüyen segmenti mobil platformlar. Milyarlarca oyuncuya nerede olurlarsa olsunlar ve hangi cihazda oynarlarsa oynasınlar ulaşmak için, seçenekleri benimsememiz gerekiyor” dedi.

Oyunculara oyunlarını nasıl oynayacakları konusunda seçenek vermenin, oyunların daha erişilebilir olmasını sağlayacağını belirten Spencer, “Seçme özgürlüğü, geliştiriciler için eşit derecede önemlidir. Geliştiriciler, oyunları için çeşitli dağıtım ve iş modellerinden yararlanır. Seçim, yenilik fırsatlarının kilidini açar ve endüstrinin büyümesini sağlar” ifadelerini kullandı.

Microsoft, Xbox Game Pass’i Büyütmek İstiyor

call of duty xbox game pass

Mobil cihazlar için bulut oyun teknoloji, Microsoft’un oyunculara yönelik seçenekleri genişletme planının önemli bir bölümünü oluştursa da, bu stratejinin bir diğer kısmını ise Game Pass oluşturuyor. Spencer, abonelik hizmetini daha da büyütmek ve oyunculara yeni seçenekler sunmak için Activision Blizzard oyunlarını platforma dahil etmekte kararlı olduklarını belirtti. Fakat bunun ne zaman olacağına dair herhangi bir tarih paylaşmadı.

Bu ayın başlarında, Sony’nin geliştiricilere oyunlarını Xbox Game Pass’e koymamayı kabul etmeleri karşılığında ödeme yaptığı iddia edildi. Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alma gerekçesini güçlendirmek için düzenleyici kurumlara gönderdiği belgeye göre şirket, oyunların Game Pass’e eklenmemesini sağlayarak servisin büyümesini engellemeye çalışıyor.

Call of Duty Game Pass Yolunda

game pass call of duty

İngiltere’deki bir rekabet gözlemcisi ise Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasının Sony için rekabet endişelerine yol açabileceğini belirtti. Şirketin bu endişeleri giderecek bir cevap vermek için önünde beş günü var.

Bu yılın başlarında Microsoft, Activision Blizzard’ı 68.7 milyar dolara satın alacağını ve Call of Duty, World of Warcraft ve Diablo dahil şirkete ait tüm oyun serilerini Xbox şemsiyesi altına sokmayı planladığını duyurmuştu. Anlaşmanın düzenleyici kurumların ve hissedarların onayından geçmesi gerektiği için devralma işleminin Haziran 2023‘ten sonra tamamlanması bekleniyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.