Call of Duty Vanguard, DualSense Özelliklerini Kullanacak

Call of Duty Vanguard'ın yaratıcılarından biri, oyunun DualSense'in özelliklerini nasıl kullanacağını açıkladı. Kontrolcü, çeşitli silahların tetikleyicileri arasındaki farkları hissetmemizi ve çevredeki patlamaları kendi tenimizde hissetmemizi sağlayacak.

Call of Duty Vanguard’ın çıkış yapmasına az kaldı; Bu nedenle geliştirici ekip, hayranları oyunu satın almaya teşvik edecek daha fazla ayrıntı paylaşmaya başladı.

Bu sefer geliştiricilerden biri oyunun DualSense kullanımına değindi. Chris Fowler’ın PlayStation blogunda yer alan makalesine göre DualSense, oyun deneyimini büyük ölçüde etkileyecek.

Call of Duty Vanguard

Call of Duty Vanguard’da DualSense Nasıl Çalışacak?

Geliştirici, PlayStation 5 kontrolcüsünün yeni çıkan teknolojiyi kullanmaya çalışan ekibin amacının, bireysel silahların gerçek tetik basıncını çoğaltmak olduğunu ortaya çıkardı. Sonuç olarak, av tüfeği, tüfek ve tabanca ateşlerken farklı tetik basınçları yaşayacağız. Bu durum, yalnızca geri tepme veya hasar çıkışına dayalı olarak değil, aynı zamanda diğer daha az faktöre dayalı olarak favori silahımızı belirlememizi de sağlayacak.

Geliştiricilerin hazırladığı tek numara bu değil. DualSense ayrıca silahın ağırlığını da hesaba katacak. Nişan alırken, bundan sorumlu tetik de bir miktar direnç gösterecek. Makineli tüfekler veya pompalı tüfeklerde daha büyük, tabancalarda ise daha az olacak.

Ayrıca DualSense, uçuşan enkaz, silah sesleri ve yakındaki patlamalara tepki verecek. Bu, hem tek oyunculu kampanyada hem de çok oyunculu modlarda oyundan keyif alma seviyesini artıracak.

Call of Duty Vanguard vesilesiyle, PlayStation blogu ayrıca oyunda kontrol edeceğimiz dört operatör hakkında bir makale yayınladı. Bunlar; Rus Polina Petrova, Japon kökenli Amerikan Nisei Daniel, Hintli Padmavati ve İngiliz komando Arthur Kingsley olarak açıklandı. Karakterlerin her biri için tarzlarını ve tercih ettikleri oyun stilini sunan özel bir video da yayınlandı.

Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol