Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Call of Duty Anti Hile Sistemi Ricochet Global Çapta Devreye Alınıyor

Activision'ın Call of Duty oyunları için duyurduğu yeni hile önleme protokolü Ricochet, PC'de Call of Duty: Warzone için dünya çapında yayınlandı.

Activision’un Call of Duty oyunları için anti hile sistemi Ricochet duyuruldu. Yazılım ilk olarak Asya-Pasifik bölgesinde test edildi, burada programın arkasındaki ekip yazılımı stabilize edebildi ve dolandırıcıların nasıl hile yaptığına dair veriler elde edebildi. Oradan, PC’de Warzone oynayan herkese yayınlamak için güncellemeler yapıldı.

Call of Duty’nin Resmi blog gönderisinde, “Ricochet Anti-Cheat için PC çekirdek düzeyindeki sürücü, çok yönlü bir anti-hile güvenlik girişiminin bir unsurudur ve ayrıca oyun izleme, sunucu güvenlik güncellemeleri, hesap doğrulama güncellemeleri ve daha fazla.”

Call of Duty Oyunları Hile Sistemini Ricochet’e Emanet Etti

Call of Duty

Activision tarafından yayınlanan resmi bir SSS’ye göre, “çekirdek düzeyinde sürücü” terimi, bilgisayar donanımı da dahil olmak üzere yazılım çalışırken oyuncunun bilgisayarına yüksek düzeyde erişime sahip olan bir kod parçasını ifade eder. Bu sebepten dolayı artık CoD oyunları daha güvenilir oluyor.

Blogtaki paylaşıma göre normal bir oyun “Kullanıcı düzeyinde çalışır ve çekirdek düzeyinde ve diğer kullanıcı modu süreçlerine sınırlı erişime sahiptir.” yani Ricochet normal bir oyundan daha fazla erişim sağlar. Bu gelen yeni program şu anda PC’de sadece Warzone için çalışıyor ve Call of Duty’nin diğer güncel oyunu Vanguard’a ne zaman geleceğine dair henüz bir bilgi yok.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.