Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Game Pass’in Abonelik Sistemi, Call of Duty ile Değişecek

Sıradaki Call of Duty oyununun ilk günden Xbox Game Pass'e eklenişiyle birlikte abonelik servisinin yapısında değişiklik yapılacağı bildirildi.

Önümüzdeki ay tanıtılması beklenen yeni Call of Duty oyununun ilk günden Xbox Game Pass’e ekleneceği iddiasını geçtiğimiz hafta sizlerle paylaşmıştık. The Wall Street Journal’ın sayfalarına taşıdığı bu haber, Microsoft tarafından henüz doğrulanmadı ancak fısıltıların şirkete çok yakın kaynaklardan gelmesi iddianın gerçek olma ihtimalini artırıyor.

Ekim ayının sonunda piyasaya sürülmesi beklenen Black Ops 6, bir abonelik servisi aracılığıyla lanse edilen ilk Call of Duty oyunu olacak. Hem PC hem de konsol tarafındaki Game Pass üyeleri, aylık 159 lira gibi düşük bir ücret karşılığında bir sonraki CoD’a erişebilecekler. Oyunun ülkemizdeki fiyatının minimum 2 bin lira olacağı öngörüldüğünde, bunun herkes için müthiş bir fırsat olacağını söyleyebiliriz.

Yeni Call of Duty Oyunu Haziran Ayında Tanıtılacak

call of duty game pass xbox
Sıradaki Call of Duty’nin bu yaz düzenlenecek Xbox etkinliğinin hemen ardından tanıtılması bekleniyor.

Oyun sektörünün güvenilir kaynaklarından Shinobi602, ResetEra‘da yaptığı paylaşımda Call of Duty’nin Game Pass’e eklenmesinin Xbox’a abonelik yapısını yenileme fırsatı vereceğini söyledi. Forumdaki bir kullanıcı, Game Pass fiyatında artış olabileceği tahmininde bulunurken, Shinobi602 ise olası bir zammı veya üyelik katmanlarının yeniden yapılandırılmasını doğrulamasa da değişikliklerin olacağını ifade etti.

Önemli duyurulara sahne olması beklenen Xbox Games Showcase, 9 Haziran’da düzenlenecek. Bu etkinliğin hemen ardından ise geçtiğimiz yılki Starfield Direct benzeri bir etkinlik gerçekleşecek. Burada büyük olasılıkla yeni Call of Duty oyunu tanıtılacak. Microsoft, ocak ayında oyun birimlerinden 1.900 kişiyi işten çıkarırken, kısa süre önce de Tango Gameworks ve Arkane Austin dahil dört stüdyoyu kapatmıştı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.