Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Bulut Odaklı Yeni Xbox Cihazı İlk Kez Görüntülendi!

Xbox patronu Phill Spencer, sosyal medyadan paylaştığı bir fotoğrafta "yanlışlıkla" Keystone kod adlı bulut odaklı yeni Xbox cihazını göstermiş olabilir!

Microsoft Gaming CEO’su Phill Spencer, Fallout serisinin 25’inci yıl dönümünü kutlamak için rafındaki Vault Boy’un fotoğrafını çekip kişisel Twitter hesabından paylaştı. Xbox’ın başındaki ünlü isim, hem oyun hem de Bethesda’nın hesabını etiketleyerek çeyrek asırlık kült klasiği tebrik etmeyi ihmal etmedi.

Buraya kadar her şey normal, ancak Spencer’ın paylaştığı fotoğrafa dikkatli bir şekilde bakıldığında en üst rafta daha önce görmediğimiz ufak bir Xbox cihazı göze çarpıyor.

Rafın Üstündeki Küçük Beyaz Kutuya Dikkat!

Yaklaşık bir inçlik kalınlıkta olan yatay beyaz kutunun, geçtiğimiz yıl sızdırılan Keystone adlı bulut odaklı yeni Xbox konsolunun tasarımına çok benziyor. Daha önce bir Microsoft sözcüsü, “Bir konsola ihtiyaç duymadan herhangi bir televizyona veya monitöre bağlanabilen bir oyun akışı cihazı üzerinde çalışıyoruz” demişti. Spencer’ın ‘yanlışlıkla’ sızdırdığı kare şeklindeki ufak cihazın bahsi geçen yeni Xbox cihazı olması kuvvetle muhtemel.

Cihazın, konsolların aksine yalnızca donanımlardaki verileri indirerek video oyunlarını oynatması bekleniyor. Buradaki ana fikir, Xbox Keystone – ya da resmi adı her ne olacaksa- ile Xbox Game Pass Ultimate sahiplerinin bulut oyunlarından yararlanmasını sağlamak. Bu arada cihazın, Netflix ve Disney Plus gibi popüler streaming platformlarını da içereceği bildirildi. Windows Central’ın haberine göre bulut odaklı yeni Xbox cihazı, 99 dolar veya daha düşük bir fiyata satılacak.

Yeni Xbox Cihazı 2023’te Piyasaya Sürülecek

yeni xbox

Bu da, yurt dışında 299,99 dolara satılan Xbox Series S‘ten önemli ölçüde daha ucuz olacağı anlamına geliyor. Akış cihazının başlangıçta 2022’de piyasaya sürülmesi planlansa da, çıkış tarihinin büyük olasılıkla 2023’te ertelendiği belirtiliyor.

Öte yandan Spencer’ın bunu ilk kez yapmadığını belirtmekte fayda var. Xbox patronu, daha önce de resmi duyurudan iki ay önce arka planda Xbox Series S’in olduğu bir video konferans gerçekleştirmişti, ancak o dönem kimse arkadaki cihazın yeni nesil Xbox konsolu olduğunu anlamamıştı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.