Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Xbox Series S Satışları, Bazı Pazarlarda Series X’i Geride Bıraktı

Paylaşılan son verilere göre Microsoft'un yeni nesil konsolları dünya çapında 6,7 milyon satış rakama ulaştı. İlginç olan nokta ise Series S'in, bazı pazarlarda büyük abisi Series X'i geride bırakması oldu.

Microsoft’un yeni nesil oyun konsolu ailesinin güncel satış rakamları paylaşıldı. Dünyanın önde gelen veri, araştırma ve analiz firmalarından Ampere’ın son raporuna göre Eylül 2021 itibarıyla bugüne kadar dünya çapında 6,7 milyon adet Xbox Series X ve Xbox Series S konsolu satıldı.

Veri analistleri, Xbox Series S‘in birkaç önemli pazarda Series X‘i geride bıraktığını söylüyor. Araştırmacılar, S’te disk girişi olmadığına ve yalnızca dijital olarak oyun indirilebildiğine dikkat çekiyor. Konsola olan yüksek ilgili destekleyen bir başka veri ise Xbox’taki Call of Duty: Vanguard satışlarının yüzde 90’ından fazlası dijital indirme olarak geldiğini ortaya koyuyor.

xbox series x s satışları

GamesIndustry.biz’e göre veri firması Piers Harding-Rolls, temmuz-eylül döneminde PlayStation 5 talebinin önemli ölçüde arttığını ve bu süre zarfında PlayStation konsolunun Avrupa genelinde Nintendo Switch’ten daha fazla sattığını kaydetti. NPD’ye göre PS5, eylül ayında ABD’de Nintendo’nun konsolunu da geçmeyi başardı.

Bununla birlikte Switch’in, yeni piyasaya sürülen OLED sürümü ve Nintendo’nun Noel döneminde iyi performans gösterme ihtimali sayesinde PS5’i yakalayacağı tahmin ediliyor. Son olarak Ampere analizi, PS4 satışlarının önceden tahmin edildiğinden daha hızlı düştüğünü ve konsolun PlayStation 2 ile aynı uzun vadeli başarıyı elde etmesinin pek olası olmadığını vurguluyor.

ps5

Son yayınladığı finansal raporunda Sony, 30 Eylül itibarıyla PS4’ün toplam satışlarının 116,7 milyona, geçen yılın kasım ayında piyasaya sürülen PS5’in ise 13,4 milyon adede ulaştığını bildirmişti. Yılın ikinci çeyreğinde tarihinin en yüksek gelirini elde eden firma, üç aylık dönemde kasasına 5,86 milyar dolar koyarken, bunun 751 milyon doları net kar oldu.

Öte yandan 31 Aralık 2021 tarihine kadar Xbox Series X veya Xbox Series S alanlara, 6 aylık S Sport Plus üyeliği hediye ediliyor. Kampanya detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.