Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Breaking Bad Netflix’ten Kaldırılıyor! İşte Son Tarih

Dijital yayın platformu Netflix, önümüzdeki birkaç yıl içinde en sevilen dizilerinden bazılarını kaybedecek. Bu yapımların arasında Breaking Bad de var. Detaylar haberimizde.

Son dönemde yaşadığı abone kayıpları nedeniyle zor bir süreçten geçen Netflix, buna rağmen günümüzün en çok tercih edilen dijital yayın platformu olmayı sürdürüyor. Stranger Things, Squid Game ve La casa de papel gibi fenomen dizilerin yayıncısı olan streaming servisi, kitaplığına yeni yapımlar eklemeye devam ediyor.

Bununla birlikte Netflix, önümüzdeki birkaç yıl içinde en çok izlenen dizilerinden bazılarına veda edecek. Haziran ayında 12 sezondan oluşan efsanevi dizi Criminal Minds‘ı kaybeden platform, bunun gibi bazı yüksek profilli lisanslı yapımlarını kitaplığından kaldırmak zorunda kalacak. The Wrap’ın haberine göre Netflix’ten ayrılacak diziler arasında Breaking Bad, NCIS ve New Girl bulunuyor.

Popüler Netflix Dizilerinden Bazıları Kaldırılıyor

breaking bad netflix

Eğer Netflix ve dizilerin hak sahipleri arasında uzlaşma sağlanamazsa, bu ve daha birçok popüler yapım önümüzdeki yıllarda katalogdan kaldırılacak. Tabii, şu ayrıntıyı atlamamak gerekiyor. NCIS ve New Girl, zaten Türkiye kataloğunda yer almıyor. Yani bu yapımların kaldırılması platformu Türkiye’den kullanan aboneleri etkilemeyecek. Fakat aynı şey Breaking Bad için geçerli değil.

AMC’nin efsanevi televizyon dizisi, şu anda Netflix Türkiye’de yer alıyor ve yıllardır popülaritesini korumayı sürdürüyor. Eğer şu anki durumda bir değişiklik olmazsa Breaking Bad Netflix’ten 10 Şubat 2025 tarihinde ayrılacak. Netflix özel yapımı olan Breaking Bad filmi El Camino ise platformda yer almaya devam edecek.

Breaking Bad Netflix’e Veda Ediyor

netflix breaking bad

2022’nin son üç aylık döneminde 900 bin abone kaybeden streaming servisi, Kasım 2021’den bu yana 200 milyar doların üzerinde değer kaybı yaşadı. Haziran ayında piyasa değeri 90 milyar doların altına düşen Netflix, akan kanı biraz olsun yavaşlatmak için reklamlı ve uygun fiyatlı yeni bir abonelik planı üzerinde çalışıyor.

Öte yandan platformun Türkiye’deki üyelik ücretleri yakın zamanda zamlanmıştı. Daha fazla bilgi için güncel Netflix fiyatları hakkındaki yazımızı okuyabilirsiniz. Breaking Bad Netflix’ten ayrılırsa üzülür müsünüz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.