Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Netflix, Sadece 3 Ayda 1 Milyona Yakın Abone Kaybetti

En çok izlenen platformlar arasında yer alan Netflix bu yıl başlarında 1 milyona yakın abone kaybetti. Bu kayıplardan sonra şirket, şifre paylaşma seçeneğini kaldırma planını açıkladı.

Finansal dönemin 30 Haziran’da sona eren ikinci çeyreğinde, Netflix 970.000 abone kaybı olduğunu bildirdi. Şirket, yılın başlarında oldukça zayıf bir durumda görünüyordu ve rakiplerinin pazara yayılmasından dolayı; yılın geri kalanında 2 milyon net kayıp bekliyordu. Beklenen büyük kayıptan ziyade daha az bir düşüş yaşanmasına rağmen, bu abone sayısı şirket tarihindeki en büyük zarar olmaya devam etti.

Şirket, kayıptan sonra toplam 220,67 milyon abone ile hizmete devam ettiğini bildirdi. Ayrıca bir diğer çeyrekte kayıptan ziyade platforma bir milyon abone daha kazandıracağını açıkladı. Netflix, öngördüğü abone kayıplarını azaltmak ve diğer dönemdeki zorluklara hazırlanmak için iş stratejisi üzerinde uzunca çalıştı.

Netflix Reklamlı Abonelik 2023 Başında Gelecek

Netflix

Şirket, yaşanan ekonomik kriz dolayısıyla yaklaşık 450 çalışanını işten çıkardı. Bu hareketinden dolayı oldukça olumsuz tepkilere maruz kalan dizi platformu, reklamlı bir hizmet de sunmaya karar verdi. Microsoft ile yeni bir ortaklık duyuran Netflix, reklam destekli daha ucuz bir abonelik planıyla parola paylaşımı konusunda yeni çalışmalar yapmaya başladı.

Şirket, hissedarlarına yazdığı mektupta reklam destekli abone planını 2023’ün başlarında başlatacağını duyurdu. Ayrıca, gelecek yıl ücretli parola paylaşımı planının resmi olarak kullanıma sunulacağı da bildirildi. Netflix dün, hesapları diğer hanelerle paylaşmak için fazladan 3 dolar talep edeceği bir hane ekle özelliğini test ettiğini duyurdu. Özelliğin Türkiye fiyatı ise henüz açıklanmadı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.