Breach İlk Bakış

Breach Erken Erişim çıkışını yaptı.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Eski BioWare yapımcıları tarafından tasarlanan, asimetrik co-op zindan aksiyon oyunu Breach resmi çıkışını yaptı. Steam’de Erken Erişim olarak yayınlanan oyun, 40.00 TL fiyat etiketine sahip ve kendine özgü özellikleriyle dikkat çekiyor.

Breach tek kişi oynanabiliyor fakat asıl eğlencesi co-op özelliklerinde yatıyor. Oyunu dört kişi beraber oynama şansınız var ve birlikte zindanlara giriyor, yaklaşık 15 dakika içinde tamamlıyorsunuz. Tarihi figürlerle süslü haritalar, zindanlar ise oyuna renk katıyor.

Tahmin edeceğiniz gibi Breach hero tabanlı bir oyun ve 4’e 1 olarak oynuyorsunuz. Yani 4 hero olarak siz başlıyorsunuz ve karşınızda bir Veil Demon yer alıyor. Birçok hero sınıfını oynamak oldukça kolay ve ilgi çekici mekanikleri bulunuyor. Oyunda şimdilik toplam 18 sınıf yer alırken, bunları özelleştirme şansınız da bulunuyor. Daha doğrusu League of Legends’dakine benzer şekilde yetenekleri karıştırabiliyor ve ortaya farklı herolar çıkarabiliyorsunuz. Fakat genel olarak tank, destek ya da DPS gibi geleneksel rollere sadık kalacaksınız.

Maçlara başladığınızda bir odaya giriyorsunuz ve size düşmanları temizleme, bir drone’a varış noktasına kadar eşlik etme ya da bir alanı koruma gibi klasik görevler veriliyor. Bunları tamamladığınızda her oyuncu bir yetenek puanı alarak savaşlardaki etkisini artırabiliyor. Daha sonra diğer odaya geçiyorsunuz ve bu sefer daha zorlu bir savaş sizi bekliyor. Son odada ise boss ile karşılaşıyorsunuz. Bu oyun içi sınıflar ise gerçek parayla da, oyunda kazandığınız parayla da alınabiliyor.

Breach’in yapısı başta da dediğim gibi daha çok zindanlara dayanıyor. Yani World of Warcraft’ın daha interaktif dövüş sistemine sahip hâli gibi de düşünebilirsiniz. Çoğunlukla healer, tank ve 2 DPS olarak oynayacaksınız.

Açıkçası oyun ilk bakışta oldukça eğlenceli bir deneyim sunuyor fakat açık konuşmak gerekirse, ilerleyen dönemlerde free to play olacağını da düşünüyorum. Muhtemelen o zaman daha çok ilgi çekecektir.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol