Bobby Kotick’e Bir Darbede Xbox Başkanından Geldi!

Activision Blizzard'da zorbalık ve taciz ilgili bir başka tartışma da diğer şirketlerle olan ilişkileri etkilemeye başladı. Örneğin Xbox, yayıncıyla olan ilişkisini yeniden gözden geçirdi.

Activision Blizzard’ı ve Bobby Kotick’i çevreleyen tartışmalar uzun süre daha bitmeyecek. Son zamanlarda, şirketin CEO’sunun kendisi de dahil olmak üzere şirket yöneticilerinin eylemleri hakkında daha fazla bilgi ortaya çıktı.

Bobby Kotick’in tüm skandalları gizlediği ve hatta çalışanlardan birini ölümle tehdit ettiği söylendi. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, çalışanlar başka bir protesto düzenlemeye karar verdi ve Kotick’in görevden alınmasını talep ettikleri bir dilekçe imzalandı. Şirketin hissedarlarının bir kısmı bile radikal değişiklikler talep ederek gruba katıldı.

Bobby Kotick

Bobby Kotick’in Başı Dertte

Bu, Activision Blizzard’ın sorunlarının sonu değil. Söz konusu tartışmanın diğer şirketlerle olan ilişkileri de etkileyebileceği ortaya çıktı. Bloomberg tarafından bildirildiği üzere, Microsoft’taki Xbox bölümünün başkanı Phil Spencer son raporlara yanıt verdi. Bobby Kotick liderliğindeki şirketin eylemlerinden endişe duyduğunu ifade etti. Üstelik Spencer’a göre dijital eğlence endüstrisinde bu tür davranışlara yer yok.

Gazetecilerin dikkati, muhtemelen çok daha önemli olan başka bir açıklama tarafından çekildi. Son olaylar ışığında Spencer, Xbox’ın Activision Blizzard ile ilişkisinin tüm yönlerini sürekli olarak değerlendirecek ve uygun değişiklikleri uygulayacak.

Ne yazık ki, bununla tam olarak ne demek istediğini açıklamadı. Bu tür duyurular, şu anda sayısız sorunla karşı karşıya olan Call of Duty ve Diablo gibi dizilerin yayıncısı için endişe verici olacak. Bunun bazı somut eylemler içerip içermediğini, muhtemelen yakın gelecekte öğreneceğiz. Bakalım bu skandal daha nelere sebep olacak?

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol