Activision Blizzard Çalışanları CEO’nun İstifa Etmesi İçin İmza Topluyor

Activision Blizzard CEO'su Bobby Kotick'in taciz iddialarına çalışanları artık liderliğine güvenmedikleri için istifa etmesini talep ediyorlar.

Geçtiğimiz günlerde Activision Blizzard CEO’su taciz nedeniyle suçlanmıştı. Şimdi ise gelen bilgilere göre Bobby Kotick’in CEO’luktan çıkarılması 1200’den falza Activision Blizzard çalışanı imza topladı.

1.200’den fazla şirketin çalışanı, şirketin CEO’su Bobby Kotick’in istifasını talep eden bir dilekçeyi imzaladı ve kamuoyuna duyurdu. Dilekçe, Activision Blizzard King Workers Alliance’ın Twitter profili tarafından paylaşıldı.

Wall Street Journal tarafından 16 Kasım Salı günü yayınlanan bir raporda, Kotick’in yıllarca Activision Blizzard’ın kadın çalışanlarına yönelik cinsel taciz iddialarını nasıl görmezden geldiği ayrıntılı olarak anlatıldı. Bu, Activision Blizzard çalışanlarının bu hafta WSJ raporunun yayınlandığı ve istifasını talep ettiği gün greve gittiklerinden bu yana Kotick’e karşı ikinci eylemi.

Activision Blizzard

Activision Blizzard Çalışanlarının İmzaların Desteklediği Açıklama Şöyle

”Aşağıda imzası bulunan bizler, şirketin CEO’su olarak Bobby Kotick’in liderliğine artık güvenmiyoruz. Şirketlerimizin yönetimindeki davranışları ve uygulamaları hakkında gün ışığına çıkan bilgiler, liderliğimiz için ihtiyaç duyduğumuz kültür ve dürüstlüğe aykırıdır ve emsallerimizin başlattığı girişimlerle doğrudan çelişmektedir. Bobby Kotick’in şirketin CEO’su olarak görevden alınmasını ve hissedarların oy haklarının önemli bir kısmına sahip olduğunu bildiğimiz Bobby’nin katkısı olmadan hissedarların yeni CEO’yu seçmelerine izin verilmesini istiyoruz.

İmzaların yayınlandığı sırada, Şirketin toplam iş gücünün kabaca %12’si olan 1211 imza vardı. Burada protesto edilen eylemlerin kapsamı göz önüne alındığında bu rakam düşük görünse de, işçilerin buna isimlerini koymaları ve potansiyel olarak işlerini ve kariyerlerini bunu yaparken riske atmaları, aslında onu çok etkileyici bir rakam haline getiriyor.

ABK İşçi İttifakı, katılanların kamuoyu desteğine yanıt olarak taraftarların dayanışma içinde imzalayabileceği bir kamu dilekçesi de verdi. Açıklamasında şunlar yazıyor:

Bobby Kotick, çalışanlarını umursamadığını ve şirketin CEO’su olmaya uygun olmadığını kanıtladı.

Bu dilekçe, görevden alınmasını garanti etmeyecek, ancak ona, çalışanlarının çığlıklarını açıkça görmezden gelmemizin sorun olmadığını gösterecek. Şirketin tüketici imzalarıyla bir dilekçeye sahip olmak, pozisyonuna ne kadar uygun olmadığını düşündüğümüzü ona göstermelidir. Yıllarca çalışanlarından yararlandı ve bu dilekçe sadece küçük bir basamak.

Dizi ve film hayranı olan Hüseyin, 2 yılı aşkın bir süre ShiftDeleteNet'te editörlük yaptı. Şimdi ise içeriklerini Turkmmo'da üretmeye devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol