Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Blizzard: Diablo 4, Diablo Immortal Gibi Olmayacak

Fergusson dün yaptığı bir açıklamada Diablo 4'ün PC için tasarlanmış tam fiyatlı bir oyun olacağı garantisini verdi. Ayrıca oyun içi mağazayla ilgili birkaç detay paylaşıldı.

Blizzard’ın Diablo patronu Rod Fergusson, mobil oyun Diablo Immortal‘a karşı gelen tepkilerden sonra yaklaşmakta olan Diablo 4’ün PC için tasarlanmış tam fiyatlı bir oyun olacağı garantisini verdi. Bu ayın başlarında çıkış yapan Diablo Immortal özellikle hayranları tarafından olumlu karşılanmadı. Sorun oyunun kendisi değil ancak mikro ödemeler oyunun tüm itibarını kaybetmesine neden oldu.

Bu ödemeler tam olarak pay to win değil ancak rahatsız edici derecede satın alım gerçekleştirenler oldukça büyük avantajlara sahip oluyor. Oyunun iOS sürümü için kullanıcı puanı 10 üzerinden 0,6 iken PC puanı 0,2’ye yakın. Hafta sonu ortaya çıkan bir ürün yöneticisi iş listesi, Diablo4’ün tam fiyatlı bir oyun olmasına rağmen oyun içi bir mağazası olacağını doğruladı. Listede, “Dünya çapında milyonlarca oyuncu için Diablo 4 oyun içi mağaza deneyimi kritik bir rol oynayacak.” deniyor.

Diablo 4 2023’te Çıkış Yapacak

Diablo 4

Bu aslında yeni bir haber değil. Eski Diablo 4 tasarımcısı ve şimdiki oyun direktörü Joe Shely, 2019’da oyuncuların oyunda kozmetik satın alabileceklerini söylemişti. Ancak o günden beri bu konuda detaylı bir bilgi açıklanmamıştı. Bazı hayranlar için bir oyun içi mağazanın dahil edilmesi oyunu daha canlı tutacak ancak diğerleri için de oyun oynanışını ve güç dengelerini değiştirecek.

Feegusson “Açık olmak gerekirse, oyun PC/PS/Xbox izleyicileri için oluşturulmuş tam fiyatlı bir oyun.” diye tweet attı. Gelecek yıllar boyunca, isteğe bağlı kozmetik ögeler ve tam hikaye odaklı genişletmeler sunacaklarını söyleyen Diablo geliştiricisi, yakında daha fazla bilgi paylaşacaklarını açıkladı. Blizzard, Diablo 4′ün 2023’te çıkacağını duyurdu ve kapalı bir betanın da yolda olduğunu söyledi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.