Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Black Ops 6, Sürekli İnternet Bağlantısı Gerektirecek Mi?

Activision, bir sonraki Call of Duty oyunu Black Ops 6'nın PC ve konsolda oynarken sürekli internet bağlantısı gerektirip gerektirmeyeceği sorusuna cevap verdi.

Geçtiğimiz haftalarda yayımlanan kısa tanıtım videolarıyla altı ufak ufak ısıtılan yeni Call of Duty oyunu Black Ops 6, heyecan verici duyurulara sahne olan Xbox Games Showcase sırasında ayrıntılı olarak duyuruldu. Hem oynanış hem de sinematik içeren fragmanı ile büyük bir beğeni toplayan yapım, Körfez Savaşı dahil yakın tarihin en can alıcı olaylarının yaşandığı 1990’lı yılları konu alacak.

Bilindiği üzere Black Ops 6, çıktığı gibi Xbox Game Pass hizmetine eklenecek. Bu sayede platformun aboneleri yeni Call of Duty’e ücret ödemeden erişme şansı yakalayacak. Bununla birlikte oyunun PC ve konsolda oynarken sürekli internet bağlantısı gerektirip gerektirmeyeceği merak ediliyordu. Activision, duyurunun ardından yayımladığı blog yazısında bu konuya da değindi.

Black Ops 6, Konsolda da İnternet Gerektirecek

2018 yapımı Call of Duty: Black Ops 4, her zaman çevrimiçi olmanızı gerektirmesine rağmen tek oyunculu bir moda sahip değildi. Botlara karşı oynayabiliyordunuz, ancak yine de internete bağlı olmanız gerekiyordu. Modern Warfare’ın 2019’daki yeniden yapımı, PC’de her zaman internet bağlantısı isteyen ve aynı zamanda tam bir tek oyunculu moda sahip olan ilk CoD oldu ve o zamandan beri bu şekilde devam ediyor.

cod black ops 6

Buna karşın konsol sürümleri için bu şart söz konusu değildi. Ta ki Black Ops 6‘ya kadar. Activision’a göre oyun, en yüksek kalitede görseller sunarken aynı zamanda sabit diskinizdeki toplam depolama alanını azaltmak için tüm oyun modlarında ‘texture streaming’ kullanacak. Bu, hikaye modu dahil olmak üzere herhangi bir oyun modunu oynamak için sürekli internet bağlantısına ihtiyacınız olacağı anlamına geliyor.

Şirket, konsolda Campaign modunun Game Pass Core veya PlayStation Plus gibi bir abonelik hizmeti olmadan da oynanabileceğini belirtti. Öte yandan Call of Duty oyunları son yıllarda gerçek birer depolama alanı canavarı haline geldi. Modern Warfare 3 213 GB’a kadar depolama alanı talep ederken, Black Ops 6’yı ve tüm donanımlarını yüklemek için 300 GB boş alana ihtiyacınız olacak. Oyun, 25 Ekim‘de piyasaya sürülecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.