Battlefleet Gothic: Armada 2 İlk Bakış

Battlefleet Gothic: Armada 2 başarılı bir devam oyunu olarak karşımızda.

Warhammer evreni gerçekten de çok geniş. Sadece yaratıcı ırklarla, olaylarla ya da silahlar değil, aynı zamanda harika video oyunları yapmak için gerekli diğer materyallerle de dolu. Bu sebeple de yıllar boyunca Dawn of War, Space Marine ya da Vermintide gibi pek çok başarılı oyun yayınlandı. Tindalos Interactive tarafından yapılan Battlefleet Gothic: Armada 2 ise bunların sonuncusu.

2016 yılında çıkan epik uzay savaşı oyunu Battlefleet Gothic: Armada’nın devamı olan oyunda devasa uzay gemileri yönetecek ve Chaos’un güçlerine karşı koyacaksınız. Hikaye hem oyun içi ara sahneler, hem de animasyonlu sahneler ile anlatılırken, şimdiye kadarki Warhammer oyunlarının karanlık tonunu iyi yansıtıyor. Diyaloglar ve farklı ırkların çeşitliliği ise oyuna renk katıyor.

Görsel olarak Battlefleet Gothic: Armada 2 gerçekten de çok hoş gözüküyor. Gemiler oldukça detaylı hazırlanmış ve modellemeler Warhammer evrenine son dereceu ygun. Diğer yanda Tyranid gemileri de organik duruyorlar. Yani görsel olarak oyun tatmin edici durumda.

Battlefleet Gothic: Armada 2’nin oynanışı iki farklı tarza dayanıyor. Genellikle ya düşman kuvvetlerini tamamen yok ediyorsunuz, ya da bazı kontrol noktalarını ele geçiriyorsunuz. Bu sayede farklı oynanış stilleri de ortaya çıkıyor. Maç başladığı zaman hızlı bir şekilde saldırıya geçip rakip puan toplamadan önce yok edebilirsiniz. İkinci bir seçenek olarak da düşmanı ufak saldırılarla rahatsız edebilir, o sırada diğer gemilerinizi de kontrol noktalarını ele geçirmeye yollayabilirsiniz.

Oyunda üç class yer alsa da, bu kadarıyla kısıtlanmıyorsunuz. Battlefleet Gothic: Armada 2’nin multiplayer kısmında toplam 12 ırk yer alıyor ve her birinin alt factionları ile farklı perkleri yer alıyor. Dolayısıyla her bir sınıf masaya farklı şeyler koyabiliyor ve bunları denemek keyif veriyor.

Genel olarak Battlefleet Gothic: Armada 2 serinin hayranları için çok başarılı bir oyun. Uzay gemisi konseptini ve Warhammer evrenini seviyorsanız mutlaka oynamanızda fayda var. Her ne kadar oynanışı herkese hitap etmese de, emin olun piyasadaki diğer uzay oyunlarına göre çok daha özgün bir yapıda.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol