Battlefield 2042

MMOFPS
Takip Et
2.1

Kullanıcı

Battlefield 2042’de Little Green Man Tartışması

Battlefield 2042, Specialist Boris için destansı seviye “Little Green Man” kostümünü çevreleyen tartışmanın ardından bir karakter görünümünü yeniden adlandıracak.

DICE, Specials Pyotr “Boris” Gukovsky için “Little Green Man” kostümünü çevreleyen bir tartışmanın ardından Battlefield 2042’de bir karakter görünümünü yeniden adlandıracağını duyurdu.

Battlefield 2042, 12 Kasım’da özel sürüm sahipleri için erken piyasaya sürüldü ancak fütüristik birinci şahıs nişancı şu anda resmi lansmanından önce bir dizi teknik sorundan muzdarip. Hafif hatalardan, platformlarda takılıp kalan oyunculara kadar, Battlefield 2042’de yüzlerce sorun bildirildi. DICE’ın çok sayıda hatayı ne kadar çabuk düzelteceği belli değil ancak geliştiricilerin endişelenmesi gereken tek şey teknik sorunlar değil.

Little Green Man

Battlefield 2042: Little Green Man Nedir?

DICE, tartışmalara yol açtıktan sonra uzman Boris için “Little Green Man” karakter görünümünü yeniden adlandıracak. Türkçesi küçük yeşil adamlar olan görünüm, Rusya’nın 2014’te Ukrayna’yı işgali sırasında Kırım’ın ilhakından “küçük yeşil adamlara” atıfta bulunuyordu.

Küçük yeşil adamlar, 2014 Ukrayna krizi sırasında nişansız savaşan bir grup maskeli Rus askeriydi. Twitter‘daki Waggle-free kullanıcısı, işaretlenmemiş grubu Rus teröristlerine benzeterek, DICE’a “Ülkemin bir bölümünü işgal eden Rus teröristlerini şaka yollu bir şekilde oyuna sokmanın” güzel bir şey olup olmadığını sordu.

DICE, destansı seviyedeki Boris görünümünün adının kasıtsız bir referans olduğunu ve ismin hemen değiştirileceğini iddia ederek iddialara hızla yanıt verdi. DICE, “İstemeden gerçek dünyadaki bir soruna atıfta bulunduğunu ve ekibimizin değerlerini yansıtmadığını” iddia etti ve yeni güncelleme ile sorunun düzeleceğini ifade etti.

Battlefield 2042 gelecekte geçeceğinden, gerçek dünyaya, tarihi (veya güncel) olaylara atıfta bulunan potansiyel olarak saldırgan veya duyarsız içeriklerden uzak durmak oldukça kolay olacak. Umarım, DICE gelecekte bu tür tartışmaların olmamasını sağlamak için daha fazla çaba harcar.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol