Battlefield 2042

MMOFPS
Takip Et
2.1

Kullanıcı

Battlefield 2042 Kullanıcı İncelemelerinde Yerin Dibine Gömüldü

Battlefield 2042, oyunculardan ciddi bir darbe aldı. Metacritic'teki kullanıcı derecelendirmeleri, tüm donanım platformlarında fazlasıyla düşük.

Battlefield 2042‘nin resmi lansmanına sadece birkaç gün kaldı ancak Gold veya Ultimate sürümlerini satın alanlar geçen cuma günü daha erken erişim olarak oyunu oynamaya başladı. Ayrıca, EA Play aboneliğinizin bir parçası olarak 10 saatlik deneme oynayabilirsiniz.

Birçok oyuncu erken erişim sayesinde DICE’ın son çalışması hakkında fikir edinme fırsatına sahip oldu ve oyuncu reytinglerine bakılırsa oyun, mükemmel olmayı bir kenara bırakın, iyi olmaktan bile çok uzak.

Battlefield 2042

Battlefield Metacritic’te 2042 Yere Çakıldı

Metacritic‘teki ortalama kullanıcı puanı, PC versiyonu için 2.6/10 olarak belirlendi. Karşılaştırma için, endüstri medyasından alınan ortalama puan yüzde 80’di. Konsol sürümleri eşit derecede kötü hatta daha da kötü. PlayStation 5 sürümü bir istisna ancak 3.9/10’luk bir puan da gurur duyulacak bir şey değil.

Tabii ki, web sitesi oyunu oylayanların gerçekten Battlefield 2042 oynayıp oynamadığını kontrol etmiyor. Oyunda bir takım teknik aksaklıklar hakkında çok fazla söylenti var, bu yüzden bazı oyuncular geliştiricilere bir göz adağı vermeye karar vermiş olabilir ancak, bu tür kullanıcıların çoğunlukta olup olmadığını söylemek kolay değil.

Bahsettiğimiz 2.6/10’luk bir puan oyunun kalitesini mutlaka yansıtmaz ancak Battlefield 2042’yi zaten oynayan birçok kişinin bunu büyük bir hayal kırıklığı olarak gördüğü de bir gerçek.

Battlefield 2042: Portal Modu Sevildi

Oyuncuların şikayet ettiği sadece teknik aksaklıklar değil. Birçoğu, özel sunucular kurmak veya kiralamak, köşelerden manuel olarak eğilmek veya sesli sohbet gibi seride alıştığımız unsurların eksikliğini de eleştirdi. Bazıları ayrıca oyunun kozmetik ürünlerin satışını en üst düzeye çıkaracak şekilde tasarlandığına inandığını da belirtti.

Çoğu oyuncunun beğendiği tek unsur, farklı tarihsel dönemlerden askerleri ve ekipmanı karıştırmamızı sağlayan Portal modu oldu ancak bu oynanış seçeneği, Metacritic’i hayal kırıklığına uğratan incelemelerle dolduranların gözünde oyunu kurtarmak için yeterli değil.

Pek çok olumsuz eleştiriye rağmen, Battlefield 2042’ye kötü bir oyun demek için çok erken. Bu düşük puanlar oyunun çıkış gününde oyunun durumunu iyi bir şekilde yansıtsa bile, her şey DICE’ın üretimi düzeltip düzeltmeyeceğine bağlı olacak.

Battlefield 2042, 19 Kasım 2021’de çıkış yapacak. PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S’de aynı anda yayınlanacak.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol