Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Armored Core 6 Eşli Oynanış Sunmayacak

FromSoftware, bu kararı ile "dinamik eylemi, biriminizin serbest çalışmasını ve görevler sırasında yapabileceğiniz aktif değişiklikleri vurgulamak" istediğini belirtti.

FromSoftware, meka temalı savaş oyunu serisinin bir sonraki oyunu olan Armored Core 6: Fires of Rubicon hakkında uzun uzadıya konuştu. Bu yapım, açık dünya veya Souls-Like tipi bir oyun olmayacak. Oyunun ana odağı, makinenizi kapsamlı bir şekilde özelleştirmek olacak. Oyuncular ayrıca hikayeyi eşli bir şekilde de oynayamayacak.

Önceki Armored Core oyunları daha çok rekabetçi çok oyunculu oyunlara odaklanıyordu, bu yüzden Armored Core 6‘da bu durum ortadan kalkacak mı? Neyse ki böyle bir şey söz konusu değil. Yönetmen Masaru Yamamura, Versus Mode‘un geri döneceğini söylerken önümüzdeki günlerde daha fazla ayrıntı sözü de verdi. Oyuncular birbirleri ile savaşmaya devam edebilecek.

Armored Core 6’nın Ada Odağı Hikaye Olacak

Armored Core 6

Bunun yanı sıra, hikaye kısmı için herhangi bir co-op desteği olmayacak. Öte yandan, “Oyunun ana odağı olan hikaye modunda, eşli oynananışın dahil etmemeyi seçtik çünkü dinamik eylemi, biriminizin serbest çalışmasını ve sizi aktif olarak değiştirdiğini vurgulamak istiyoruz. Tek oyunculu olarak yoğun bir deneyim yaşayabilmenizi istiyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Bu ilginç bir seçim ancak geliştiricinin bu kararının bir ilk olmadığını da belirtelim. Sekiro: Shadows Die Twice’da kooperatif yoktu ve yine de eğlenceli bir deneyimdi ve Yılın Oyunu ödülüne layık görüldü. Rekabetçi bir bakış açısıyla, PvE ve PvP için ayrı bir dengeleme olup olmayacağı henüz belli değil.

Armored Core 6: Fires of Rubicon, 2023’te Xbox Series X/S, PS5, PS4, Xbox One ve PC için çıkış yapacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.