Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

FromSoftware’den Armored Core 6 Geliştirme Aşamasında!

Dark Souls serisi ile oyun dünyasını kökünden değiştiren FromSoftware'in Armored Core serisini yeniden canlandıracağı ortaya çıktı.

From Software’in beyni olan Hidetaka Miyazaki tarafından yaratılan yeni bir “bilimkurgu dünyası” içerdiği söylenen Armored Core 6‘nın ekran görüntüleri görünüşe göre sızdırıldı. Bilgi, Dark Souls stüdyosu tarafından geliştirilen ve duyurulmamış üçüncü şahıs aksiyon oyunu hakkında yapılan bir anketin parçası olduklarını iddia eden Resetera’da Red Liquorice kullanıcısından geldi.

FromSoftware tarafından yapılan tüketici anketinden yaklaşan Armored Core oyununun ekran görüntülerinin tamamını burada bulabilirsiniz. Ayrıca görüntülerin paylaşıldığı Resetera’daki ilgili konuya ise buradan ulaşabilirsiniz. Armored Core 6 hakkında edindiğimiz bilgilerin tümünü aşağıda derledik.

Armored Core 6 Neler Sunacak?

Armored Core 6

Armored Core 6 görünüşte “üç boyutlu, dinamik aksiyon” ve “ezici derecede ölçeklendirilmiş” bir harita etrafında makinenizi hareket ettirirken “kişiselleştirmede yüksek derecede özgürlük” sunacak. Armored Core 6 hikayesi ise; Hükümetler, şirketler ve nüfuzlu kültlerin, insan toplumunu önemli ölçüde ilerletme potansiyeline sahip Melange olarak bilinen gizemli bir madde için savaştığı bir dünyada geçecek.

Silah ve bıçak kullanarak hem uzun hem de kısa menzilli güçlü düşmanlarla ve şiddetli savaşlarla karşılaşacağız. Çok katmanlı haritaların pilotluk yapabileceğiniz makinelerin ölçeğini ortaya çıkaracağı da vurgulanan bilgiler arasında yer aldı.

Armored Core 6 Ne Zaman Çıkacak?

Armored Core 6

From Software için yeni bir Armored Core oyunu demek stüdyonun köklerine dönüş yapması demek. En çok Dark Souls ve Bloodborne gibi oyunlarla tanınsa da From Software, 1997’den 2013’e kadar 15 Armored Core oyunu üzerinde çalıştı. O zamandan beri, Marvelous’ Daemon’a rağmen özelleştirilebilir mekanik kostümler içeren üçüncü şahıs aksiyon oyunlarını bulmak zor oldu. X Machina, 2019’da Nintendo Switch’e ve daha sonra 2020’de PC’ye geldiğinde manevi bir halef olarak görülüyordu.

Yine de stüdyonun Elden Ring isimli aksiyon-RPG oyunu 25 Şubat’ta piyasaya çıkacağından, From Software için 2022 büyük bir yıl olacak. Between Lands diyarında geçen oyunun anlatımında, Game of Thrones yaratıcısı George RR Martin’in katkıları da yer aldı. Maalesef stüdyonun efsanevi serisinin altıncı bölümünün çıkış tarihi ise şuan için belirsiz. Yeni bilgiler için bizi takip etmeye devam edin!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.