Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Apple, Twitter’a Yeniden Reklam Vermeye Başladı

Twitter ile Apple arasındaki gerilim kısa sürdü ve Apple, sosyal medya platformundaki reklam kampanyalarına geri döndü.

Görünüşe göre Apple, Twitter’a geri döndü ve mikroblog web sitesinde yeniden reklam vermeye başladı. Şirket, platformda reklam vermeyi neredeyse tamamen durdurmuştu ancak bugün itibaren platformdaki pazarlama kampanyalarını yeniden hayata geçirdi.

Twitter’da reklam vermeyi çoğunlukla durduran Apple, Elon Musk’ın sitemleri ve ikili görüşmeler ardından yeniden platforma reklam vermeye başladı. Şu an itibariyle iPhone üreticisi, reklam vermeye başladığını doğrulamadı, yani bilginin kaynağının doğrudan Elon Musk olduğunu belirtelim. Ayrıca, Musk’ın platformu devralması nedeniyle Apple’ın sosyal medya web sitesindeki reklamları yavaşlattığına dair hiçbir gösterge de olmadı.

Apple ile Twitter’ın Arası Düzeldi

Twitter

Son zamanlarda Elon, Tim Cook ile görüşmek için Apple Park’ı da ziyaret etmişti. Görünüşe göre toplantı oldukça iyi geçti ve Musk, Cook’un Twitter‘ı App Store’dan kaldırmayı asla planlamadığını belirtti. Musk, Apple’ın Spaces etkinliği sırasında platformdaki reklamlarını bir kez daha yükseltmeye başladığını doğrulamıştı.

Apple’ın sosyal medya platformunun en büyük reklam müşterisi olması nedeniyle bunun şirket için önemli bir ilişki olduğunu ve diğer müşterilerin harcamalarını durdurması nedeniyle bunun çok önemli olduğunu belirtti.

Elon Musk, markanın “10 Kasım – 16 Kasım arasında platformun reklamlarına tahmini olarak 131.600 dolar harcadığını, Musk’ın platformu satın almasının önceki hafta 16 Ekim ile 22 Ekim arasında 220.800 dolar harcadığını” belirtti.

Ne yazık ki, şirketin Twitter’daki reklamlarını gerçekten durdurup durdurmadığı hala net değil ancak tanıtım kampanyalarına bakarsak Apple reklamlarını platformda görmeye başladık.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.