Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Twitter Çalışanlarından Toplu İstifa: Şirket Kepenk İndirdi

Yaşanan onlarca Twitter olayından sonra birçok şirket çalışanı istifa etmeye karar verdi. Twitter ofisleri, toplu bir şekilde kapatıldı.

Yüzlerce çalışan Elon Musk‘ın vizyonu altında çalışmaya devam etmeyi reddetti ve bu yüzden Twitter’ın ofisleri perşembe günü aniden kapandı. Şirketin eylemini bilen iki kişi verdiği demeçte, ”Şirket yetkilileri çalışanlara tüm binaların geçici olarak kapatıldığını bildirdi ve kimlik erişiminin tamamen iptal edildiğini söyledi.” ibareleri yer alıyor.

Musk, Twitter çalışanlarını şirket için hazırladığı yeni planları imzalamaya zorladı. Yapılan bu eylem ise büyük ihtimal Musk’ın sunduğu sert maddeler yüzünden gerçekleşti. Şirketin yaklaşık 4.000 kişilik personelinin yalnızca yüzde ellisi Twitter ile çalışmaya devam edeceğini belirtti. Bu da diğer çalışanların resmen istifa ettiği anlamına geldi.

Twitter Resmen Cephelere Bölündü

Twitter

Musk’ın yeni plan teklifine o kadar az kişi katılmış ki üst yöneticiler bazı çalışanları şirkette kalması için ikna etmeye çalışmış. Elon Musk ile yapılan online toplantıda ise birçok kişi yayından çıkarak telefonlarını kapatmaya başlamış.

Musk’ın en son yaptığı hamle ise şirket çalışanlarına uzaktan çalışmanın kesinlikle kabul edilemez olduğunu söylemesiydi. İstisnai bazı çalışmalar hariç hiç kimsenin ofis dışından çalışamayacağını belirten CEO, aldığı tepkiler sonucu bu tavrını yumuşatmaya başladı. Hatta bu konuda üst yöneticilerden biriyle görüşen Elon Musk, uzaktan çalışmaya müsamaha göstereceklerini açıkladı. Ancak toplu işten çıkarmalar, yeni değişiklikler ve CEO tarafından uygulanan ültimatomlar belli ki çalışanları bezdirmiş.

Kapanan ofislerin pazartesi günü tekrar açılması bekleniyor. Şirket ise konu hakkında iletilen yorum taleplerine cevap vermemeyi tercih ediyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.