Apple Türkiye Tüm Ürünlerin Satışını Durdurdu

Ülkemizde döviz kurlarının özellikle de Dolar kurunun TL karşısında aşırı değer kazanmasıyla birlikte Apple Türkiye cephesinden yeni bir hamle daha geldi.

Hatırlanacağı üzere ülkemizde son günlerde yaşanan TL’nin diğer para birimlerine olan aşırı değer kaybı sonucunda pek çok ürüne yeni zamlar gelmiş ve hatta bazı ürünlerde kota uygulamasına başlanmıştı. TL’nin değer kaybı dolara endeksli olan teknoloji sektörünü de vurdu.

Apple Türkiye ilk olarak iPhone 11 modelinin Türkiye satışını TL’nin değer kaybı sonrasında durdurmuştu. Kullanıcılar Apple’ın bu hamlesi sonrasında Apple Türkiye Store üzerinden yeni bir iPhone 11 siparişi veremiyordu. Apple bu hamlesinin ardından tüm iPhone modellerinin Türkiye satışını durdurdu. Apple Türkiye’den bu hamle sonrasında yeni bir hamle daha geldi. Apple Türkiye tüm ürünlerin satışını durdurdu.

Apple Türkiye Tüm Ürünlerin

Apple Türkiye Tüm Ürünlerin Online Satışını Durdurdu

Apple Türkiye’nin ülkemizde kullanıma sunulmasının ardından ilk defa böyle bir şey yaşıyoruz. Apple Türkiye iPhone 11 ve tüm iPhone modellerinin satışını askıya alması sonrasında Apple Türkiye Online Store’u kapattı. Apple Store Online’ın Türkiye’de kapatılmasıyla birlikte, Apple Türkiye tüm ürünlerin online satışını durdurmuş oldu.

apple turkiye tum urunlerin satisini durdurdu 3

Apple Türkiye’nin bu kararının arkasında TL’nin değer kaybının son günlerde çok fazla olması yatıyor. Türk Lirası son zamanlarda diğer para birimlerine göre hızla değer kaybetmeye devam ediyor. Sabah saatlerinde 11.50 TL ile açılan dolar kuru sonrasında 13 TL’ye çıktı ve bu haberin yazıldığı an itibariyle 12.85 TL civarında.

Apple Türkiye tüm ürünlerin online satışına, büyük bir ihtimalle Türkiye’de satışa sunduğu tüm ürünlerine zam yaptıktan sonra yeniden başlayacaktır. Apple Türkiye’nin bu zammı ne zaman yapacağını ise şimdilik bilemiyoruz.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol