Apple Türkiye iPhone 11 Satışlarını Durdurdu

Dolar kurunun ülkemizde son zamanlarda aşırı yükselmesinin ardından Apple Türkiye cephesinden bir hamle geldi.

Türk Lirası son zamanlarda diğer para birimlerine göre hızla değer kaybetmeye devam ediyor. Sabah saatlerinde 11.50 TL ile açılan dolar kuru sonrasında 13 TL’ye çıktı ve bu haberin yazıldığı an itibariyle 12.85 TL civarında.

Ülkemizde satışa sunulan pek çok ürün dolara endeksli olduğu için tüketiciler de ihtiyaçlarını zamlanmadan alma yoluna gidiyor. Bu bağlamda Apple Türkiye iPhone 11 satışlarını durdurdu.

Apple Türkiye iPhone 11

Apple Türkiye iPhone 11 Modelini Satmıyor

Apple Türkiye iPhone 11 modelinin satışını şu an stokta olmadığı gerekçesiyle durdurdu. Apple Türkiye iPhone 11 modelinin yanında başla ürünlerinin satışlarını ise şimdilik durdurmadı ancak kısa süre içerisinde diğer ürünlerinin de Türkiye satışları durdurulması bekleniyor. Bu anlamda Apple Türkiye ürünlerinin fiyatlarına da kısa süre içerisinde zam gelebilir.

apple turkiye iphone 11 satislarini durdurdu 3

Dolar kurunun yükselmesiyle birlikte iPhone modeli satın almak isteyen tüketiciler iPhone 13 modelinde yaşanan stok sıkıntısı nedeniyle iPhone 11 modeline yöneldi. Apple’ın internet sitesinde 7.999 TL fiyat etiketi ile listelenen iPhone 11 modeli diğer platformlar üzerinden 10.499 TL üzerinden satılıyor ve bu modelin fiyatına yeni zamların gelmesi an meselesi.

Apple iPhone 13 ailesi dünya genelinde yaşanan çip sıkıntısı sebebiyle yine dünya genelinde stok sorunu yaşıyor ancak iPhone 11 modelinin böyle bir sorunu bulunmuyordu. Bu noktada kullanıcıların iPhone 11 modeline yoğun ilgi göstermesi Apple’ın satışları durdurmasına neden oldu.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol