Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Apple Music Xbox Konsollarına Geldi

Dünyanın en popüler dijital müzik platformlarından Apple Music, artık Xbox konsollarında da kullanılabiliyor.

Xbox sahiplerinin Apple Music özlemi nihayet son buldu. Dünyanın en çok tercih edilen dijital müzik platformlarından biri olan uygulama, bugünden itibaren Xbox Series X/S ve Xbox One konsollarındaki Xbox mağazasından indirilebilecek. Şarkı listelerinizi büyük ekranda görüntülemenizi sağlayan uygulama, aynı zamanda arka planda oynatma özelliğine de sahip. Bu da, oyun oynarken arka planda sevdiğiniz parçaları dinleyebileceğiniz anlamına geliyor.

Apple Music’in en büyük rakibi olan Spotify, çok uzun bir süredir hem PlayStation hem de Xbox konsollarında yer alıyordu, ancak Apple’ın müzik servisi için aynı durum söz konusu değildi. Platform, ilk olarak geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen PS5 ile konsollara adım atmıştı. Nihayet Xbox sürümüne de kavuşan uygulama, böylece önemli bir eksiğini daha kapatmış oluyor.

Apple Music Xbox Uygulaması Yayınlandı

apple music xbox

En çok kullanılan ikinci streaming müzik platformu olan Apple Music, şu anda dünya çapında 88 milyondan fazla aboneye sahip. En son veriler, uygulamanın küresel müzik akışı endüstrisinin yüzde 15’ini oluşturduğunu gösteriyor. Yüzde 31 pazar payı ile zirvede yer alan İsveçli müzik ve podcast devi Spotify’ın ise 188 milyonu ücretli olmak üzere toplam 433 milyon aktif kullanıcısı var.

90 milyondan fazla şarkının olduğu devasa bir koleksiyona sahip olan Apple Music, platforma daha önce üye olmayanlara 1 ay ücretsiz deneme imkanı sunuyor. Müzik servisinin abonelik fiyatları öğrenciler için aylık 9,99 TL, Bireysel Plan için aylık 19,99 TL ve Aile Planı için aylık 29,99 TL’den başlıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.