Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Apple, App Store’a Reklam Ekleyeceği Tarihi Açıkladı

Apple, planladığı App Store reklamlarının bu ay itibariyle başlayacağını duyurdu. Ardından şirket, Haritalar kısmında da reklam çalışması yapacağını belirtti.

MacRumors tarafından görülen bir e-postaya göre Apple, 25 Ekim’den itibaren App Store’a iki reklam kategorisi sunmaya başlayacak. Çin dışındaki tüm ülkelerde şirket, Today sekmesinde ve bireysel uygulama listelerinin altında reklam alanı satmaya başlamayı planlıyor. Reklamlar platforma ulaştığında, diğer önerilerden ayırt edilmesi için mavi arka plana sahip bir simgeye sahip olacak.

Apple, 2016’dan beri App Store üzerinden arama ağı reklamları satarken Today sekmesi daha önce şirketin editör ekibinin önerileri için ayrılmıştı. Şirket, bir destek sayfasında “Today sekmesi reklamıyla, uygulamanız mağazanın ön sayfasında göze çarpacak şekilde görünebilir ve bu da reklamınızı kullanıcıların ziyaretlerine başladıklarında gördükleri ilk içeriklerden biri yapar” yazdı.

App Store Reklamları Bu Ay Başlıyor

App Store

Apple ilk olarak Temmuz ayında Today sekmesine reklam getirdiğini duyurdu. Bu haber, şirketin reklamcılık işini genişletmeye yönelik daha kapsamlı girişiminin bir parçası olacak. Bloomberg’den Mark Gurman’ın yakın tarihli bir raporuna göre şirket, önümüzdeki birkaç yıl içinde reklam gelirini neredeyse üç katına çıkarmayı ve yılda toplam reklam gelirini 10 milyar dolara ulaştırmayı umuyor. Daha fazla App Store reklamına ek olarak şirket, yakın gelecekte Haritalar’a arama ağı reklamları sunmayı planladığını bildirdi.

Reklamla gelir kazanmayı hedefleyen şirket, şimdilik yalnızca bu iki uygulama üzerinde çalışacak. Ancak hedeflenen başarıya ulaşılırsa, diğer Apple yerleşik uygulamalarında da reklam görmeye başlamamız mümkün.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.