Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

App Store ve Apple Müzik Servisleri Bozuldu!

Apple'ın uygulama mağazası App Store ve müzik yayın hizmeti Apple Müzik'te sorunlar yaşandığı bildirildi.

Apple Müzik ve App Store şu anda sizin için normal şekilde çalışmıyorsa endişelenmeyin, yalnız değilsiniz. Apple’ın durum sayfası, her iki hizmetin de tüm kullanıcıları etkileyen sorunlarla ilgilendiğini belirtti. Apple’ın durum sayfasında ayrıca henüz durumun çözülemediğini görebiliyoruz.

Apple Müzik kullanıcılarının, erişilemeyen şarkı sözlerini içeren görünüşte bazı kesintili sorunlar yaşayabileceğini belirtildi. App Store’a gelince, Apple basitçe kullanıcıların “bir sorun yaşıyor olabileceğini” belirtmekle yetindi. Down Detector kullanıcıları, tüm bu Apple servisi sorunlarını TSİ 17.00’dan bu yana bildirmeye başlasa da şirket daha fazla ayrıntı sağlamadı.

App Store ve Apple Müzik Dünya Genelinde Arızalandı

App Store
Apple’ın hem uygulama mağazası hem de müzik hizmeti hakkında birçok sorun bildirildi.

Apple Müzik çöktü mü sorularına, şarkı sözlerinin eksik olduğu sıkıntıları eklendi. Bunun yanı sıra bazı kullanıcılar indirdikleri müzikleri dinleyemediklerini de belirtti. Aynı şekilde App Store ile ilgili de birçok sorun bildirildi. Bazı kullanıcılar uygulamaları indiremediklerini bildirirken bazıları uygulamaları göremediklerini belirtti. Yani sorun yaşıyorsanız, tüm dünyada aynı sorunların yaşandığını ve size özel bir durum olmadığını belirtelim. Tek yapmanız gereken beklemek.

Apple Müzik ve App Store sorunları, Pazar günü Apple Pay ile ilgili bir sorunun hemen ardından geldi. Aşağı yukarı 40 dakikadan biraz fazla bir süre boyunca Interac kartı sahipleri Apple Pay ile alışveriş yapamamaıştı. Ayrıca bir kredi kartı eklenemiyor, askıya alınamıyor veya kaldırılamıyordu. Apple, “tüm kullanıcıların sorundan etkilendiğini ve çalışmaların devam ettiğini” bildirdi. Sorunların kısa zaman içerisinde çözüleceğini umut ediyoruz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.