Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Apple, Güncellenmeyen Uygulamaları App Store’dan Kaldırıyor

Geliştiriciler, uygulamalarını güncel tutmazsa büyük bir sorunla karşılaşacak.

Görünüşe göre App Store ve Play Store gibi uygulama mağazaları, kullanıcılar için daha iyi bir deneyim sağlamak adına güncel kalmayan uygulamaları kapatıyor. Google kısa süre önce, Play Store‘daki uygulamaların Android’in en son sürümlerini alması gerektiğini duyurdu. Apple görünüşe göre App Store için de aynısını yapıyor ancak daha da geniş bir ağ oluşturuyor.

Apple bozuk uygulamaları kaldırmanın yanı sıra geliştiricileri, çok uzun süredir güncellenmemiş uygulamaların App Store kurallarına uyup uymadıklarına ve amaçlandığı gibi çalışıp çalışmadıklarına bakılmaksızın benzer muamele görecekleri konusunda uyarıyor. Platformda uygulama yayınlama ve her güncelleme gönderildikten sonra geçerliliğini koruma konusunda Apple’ın zaten oldukça katı kuralları var. Yeni getirdiği diğer bir kural ise uygulamanın düzenli olarak güncellenmesi gerektiği.

App Store Kuralları, Geliştiricilerin Hoşuna Gitmedi

App Store

Şirket, daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak istediğini açıkladı. Apple, herhangi bir hata raporu olmasa bile, eski bir uygulamanın kullanıcılar için sorun oluşturabilecek hatalara sahip olduğunu varsayıyor olabilir. Uygulama veya oyun, yama uygulanmamış güvenlik açıklarına sahipse işletim sisteminin en son sürümünde çalışıyor olsa bile kaldırılacak.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu, özellikle solo ve indie olanlar olmak üzere çok sayıda geliştiricide endişe yarattı. Sosyal medya gönderilerine dayanarak, çoğu kişi bunun özellikle geliştirici için çok az kazanç sağlayacak bir yenilik olduğunu düşünüyor. Uygulamalar, son tarihten önce indirilmiş olan cihazlardan da kaldırılacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.