Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Amazon Games’in Lideri Şirketten Ayrıldı

Eski Sony Online Entertainment liderli olan Amazon Games San Diego başkanı, altı yıl sonra şirketten ayrıldığını açıkladı.

Altı yıl sonra Amazon Games‘in başkanı John Smedley şirketten ayrıldı. Smedley, şirkette geçirdiği süre boyunca hiçbiri yayınlanmayan birkaç projenin arkasında yer almıştı.

Smedley, Sony’ye geçmeden önce 90’ların başında bir geliştirme şirketi kurdu. 1996’da John Smedley, Sony Interactive Studios America’nın çevrimiçi bir rol yapma video oyunu geliştirmesinin başına getirildi. Stüdyo, adını 989 Studios olarak değiştirecek ve oyun sonunda Sony Online Entertainment tarafından yayınlanan MMORPG EverQuest olacaktı.

Amazon Games’in Sıkıntıları Bitmedi

Amazon Games'in Lideri Şirketten Ayrıldı

Smedley, 2015 yılına kadar Sony Online Entertainment’ta kaldı ve bu süre zarfında stüdyo, halen güncellenmekte olan Star Wars Galaxies, The Matrix Online ve DC Universe Online dahil olmak üzere düzinelerce oyun üretti. Stüdyo, Smedley ayrıldıktan kısa bir süre sonra bir yatırım grubuna satıldığı için bir kez daha adını değiştirmişti.

Bugün ise Amazon Games San Diego’da geçirdiği altı yılın ardından Smedley bir kez daha şirket ayrılığı yaşadı. Bloomberg‘e göre Smedley, personele bir e-posta ile “çok düşündükten sonra, yeni bir şeyde şansımı denemenin zamanının geldiğine karar verdim” ifadelerini kullanarak şirketten ayrıldığını duyurdu. Smedley’den gelen bu habere rağmen stüdyodan neden ayrıldığını tam olarak bilmiyoruz.

Amazon Games San Diego’da üzerinde çalışılan oyunların hiçbirinin yayınlanmadığını belirtelim. Şirketin başının ayrılışı, Amazon Games’teki birkaç işten çıkarmanın ve stüdyo başkanı Mike Frazzini’nin ayrılmasının ardından da geldi. Smedley’in Sony’den sonraki zamanı, başlangıçta kendi oyun geliştirme şirketi Pixelmage Games’i ve onunla birlikte Hero’s Song adlı bir oyunu kurmaya devam ettiği için biraz zorlu geçti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.