Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Alien Dizisinden Beklenen Haber Geldi

Noah Hawley tarafından yazılan Alien dizisinin artık ön yapım aşamasına geçtiği bildirildi. Dizinin hazırlıkları bu yıl içerisinde sona erecek.

Alien serisi için duyurulan tartışmasız en ilginç haber, yönetmen Noah Hawley’nin 2020’den beri geliştirdiği FX dizisi oldu. Hawley, serisnin durumu da dahil olmak üzere 2023’te yayınlanacak olan 23 serilik liste hakkında genel bir güncelleme yaptı.

Ne yazık ki Alien dizisi, prömiyeri planlanan 23 diziden biri olmayacak çünkü stüdyonun önceliği Fargo’nun beşinci sezonu. Juno Temple ve Jon Hamm’ın başrolde yer alacağı Fargo 5. Sezon’un yönetmeni olan Hawley, Alien serisi için plan yapıyor ancak yönetmen, iki projeyi aynı anda yürütmemekte kararlı.

Alien Dizisi Ön Yapım Aşamasına Geçti

Alien Dizisi

Ancak Landgraf, stüdyo tarafından okunan ve incelenen Alien dizisinin tüm senaryolarını Hawley’nin yazdığını doğruladı. Açıklamaya göre Fargo’daki işler de yavaş yavaş azalırken Alien serisi artık aktif ön yapım aşamasına geldi. Landgraf, “Şimdi yapım tasarımcısıyla görüşülüyor. Ve dizi, bu yıl üretime başlıyor.” dedi. Büyük ihtimalle dizi 2024’te prömiyer yapacak.

Bu dizi, Dünya’da geçen ilk Alien hikayesi olacak ve Ellen Ripley’nin Xenomorph’larla karşılaşmasından öncesini anlatacak. Hawley’nin bir yıl önce yaptığı bir röportajda ”Alien büyüleyici bir hikaye çünkü bu sadece bir canavar filmi değil. İlkel geçmiş ile geleceğimizin yapay zekası arasında sıkışıp kaldık, her ikisi de bizi öldürmeye çalışıyor… Bunu Edison’a karşı Tesla olarak tanımlıyorum. Birisi elektriği tekelleştirecek. Hangisinin olduğunu bilmiyoruz.” dedi. Şu anda geliştirilmekte olan büyük Alien projelerinden herhangi biri için henüz prömiyer tarihleri yok.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.