Alien ve Blade Runner Dizileri Yapım Aşamasında!

Efsanevi film yönetmeni Ridley Scott, Blade Runner ve Alien dizilerinin yapım aşamasında olduğunu açıkladı.

Sinema tarihinin en unutulmaz yapımlarından ikisi Alien ve Blade Runner dizi oluyor. Variety’nin haberine göre, yeni filmi House of Gucci için BBC’ye bir röportaj veren efsanevi yönetmen Ridley Scott, 10 bölümlük Blade Runner dizisinin yapım aşamasında olduğunu söyledi.

Bunun yanı sıra Alien dizisi üzerinde de çalıştıklarını ve ilk bölümlerin senaryolarının yazıldığını söyleyen Scott, verdiği haberlerle büyük bir heyecan yarattı. Alien dizisinin çekileceği yönündeki haberler ilk olarak Aralık 2020’de ortaya çıkmıştı. FX patronu John Landgraf geçen yıl projeyi “Dünya’da geçen ilk ‘Alien’ hikayesi” olarak tanımlamıştı.

Blade Runner Dizisi, 10 Bölümden Oluşacak

Blade Runner dizisi

Dizinin hem ilk Alien filminin dehşetini, hem de ikincinin kesintisiz aksiyonunu harmanlayacağını belirten Landgraf, izleyicilerin korkunç bir aksiyon deneyimine tanıklık edeceğini ifade etmişti.

Alien dizisinin varlığından haberdar olsak da, Blade Runner dizisinin çekildiğini ilk kez bugün öğrenmiş olduk. Başrolünde Harrison Ford’un olduğu orijinal Blade Runner filmi, 1982 yılında vizyona girmiş ve bilim kurgu temasıyla kendisinde sonra gelen birçok filme ilham kaynağı olmuştu. Dune‘un arkasındaki Denis Villeneuve tarafından yönetilen devam filmi Blade Runner 2049 ise 2017’de yayınlanmıştı.

Blade Runner ve Alien dizi uyarlamaları hakkındaki bilgiler şimdilik bunlarla sınırlı. Ayrıntıların önümüzdeki yılın başlarında netleşmesini umuyoruz.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol