Dune 2 Çekim Tarihi Belli Oldu! İşte Tarih

Dünya çapında büyük bir beğeni toplayan bilim kurgu filmi olan Dune, geçtiğimiz zamanlarda ikinci filminin kesinleşmesi ile sinemaseverleri heyecanlandırdı.

Dünyanın her yerinde gişelerin bir numarası olan Dune, serinin ikinci filmi çıkacağı kesinleşmişti. Kesinleştikten sonra sinemaseverlerin aklında büyük bir soru vardı. Ne zaman çıkacak? Dune 2 çekim tarihi belli oldu.

Dune 2 2023 Ekim Ayında Vizyona Girmesi Planlanıyor

22 Ekim’de vizyona giren ve beğenileri toplayan Dune, ülkemiz de dahil tüm dünyada gişenin adeta tepesine oturdu. Aslında Dune: Çöl Gezegeni filme uyarlanan romanın yalnızca ilk bölümüydü. Doğrusu filmin İngilizce adından da anlaşılacağı gibi (Dune Part One) sonraki filmlerin gelebileceği anlaşılıyordu. Geçtiğimiz haftalarda da filmi çeken şirket, yaptığı açıklama ile Dune Part Two’yu resmen duyurmuştu.

Dune 2

Legendary Entertainment, paylaştığı duyuruda Dune: Part Two’yu sadece bir görsel ile bizlere göstermişti hatta ‘Bu yalnızca başlangıç..’ ifadeleri kullanılmıştı. Paylaşımda maalesef serinin ikinci filmi hakkında başka hiçbir bilgi yoktu. Bunun yanısıra ilerleyen günlerde Dune: Part Two’nun vizyon tarihi, aynı gün Warner Bros. tarafından açıklanmıştı. Bugün geçtiğimiz saatlerde muhabir Josh Encinias, Dune: Part Two’un çekim tarihini paylaştı.

Çekimler 18 Temmuz 2022’de Başlayacak

Josh Encinias’ın Dune’ın yapımcısının açıkladığı bir bilgiye göre de filmin çekim tarihi aslında önceden çok kesin bir şekilde belirlenmişti. Warner Bros., filmin çekimlerini 18 Temmuz 2022’de başlatmak üzere takvimi tekrardan düzenledi. Josh’un yaptığı bu açıklamalara göre, filmin yönetmeni Denis Villenueve’nin çekimlerin 2022 sonbaharına kadar başlamayacağı sözleri ile ters çıktı.

Dizi ve film hayranı olan Hüseyin, 2 yılı aşkın bir süre ShiftDeleteNet'te editörlük yaptı. Şimdi ise içeriklerini Turkmmo'da üretmeye devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol