Haftanın Epic Games Ücretsiz Oyunu ‘Sheltered’ Oldu

Epic Games kullanıcılara dağıtacağı yeni ücretsiz oyununu açıkladı. Hayatta kalma yönetimi oyunu Sheltered, bugünden 16 Eylül'e kadar bedava olacak.

Kullanıcılara her hafta en az 1 adet ücretsiz oyun dağıtan Epic Games Store, bu geleneğini hız kesmeden sürdürüyor. Geçtiğimiz hafta 32 TL değerindeki Yoku’s Island Express‘i bedava yapan mağaza, haftanın ücretsiz oyunu için duyuruyu yaptı.

Unicube tarafından geliştirilen hayatta kalma yönetimi oyunu Sheltered, Epic Games ücretsiz oyun kampanyası kapsamında indirilmeye sunuldu. Peki, Sheltered nasıl bir oyun? Konusu ne? İşte bedava Epic Games oyunu hakkında bilmeniz gerekenler.

Epic Games Ücretsiz Oyunu, Kıyamet Sonrası Bir Dünyada Geçiyor

Epic Games ücretsiz oyunu

İlk olarak Mart 2016’da çıkış yapan Sheltered, RPG mekaniklerinin olduğu tek oyunculu bir yapım. Oyunda, küresel bir kıyametten sonra terk edilmiş bir sığınak bulan aile üyelerini koruma rolünü üstleniyorsunuz. Sheltered, “çekirdek aile” kavramına yepyeni bir anlam veren, kıyamet sonrası bir felaket yönetimi oyunu.

Nükleer faciada milyarlarca canın yitirilmesinden sonra yakın ve kasvetli gelecek için ailenin evi olacak bir yer altı sığınağını güçlendirmek için yolunda karşına çıkan malzemeleri toplayabildiğin kadar toplamalısınız. Esas amacınız ailenizi hayatta tutmak ve onları kıyamet sonrası acımasız dünyanın yıkımından korumak.

Sheltered’da Amacınız, Ailenizi Hayatta Tutmak

haftanın Epic Games ücretsiz oyunu

Oyundaki aile üyelerinizin cinsiyetlerini, isimlerini ve görünüşlerinizi belirleyebiliyorsunuz. Aileniz geliştikçe onların istatistikleri de gelişen deneyim ve travma sistemine uyum sağlıyor. Özellikler, güçlü yanlar ve zayıflıklar sizin seçimlerinize göre değişiyor.

Düşük sistem gereksinimli bir oyun olan Sheltered, bugünden itibaren haftanın Epic Games ücretsiz oyunu olarak indirilebilecek. Oyunun Steam’de 24 TL‘lik bir fiyatı bulunuyor, ancak 13 Eylül’e sürecek bir kampanya ile 6 TL’ye düşmüş durumda.

Epic Games ücretsiz oyunu Sheltered’ı, 16 Eylül‘e kadar buradan kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

Avatar of Berk Baylançiçek
Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Daha önce Tamindir, Webtekno ve SDN gibi sitelerde içerik editörlüğü yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol