Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

11 Yaşındaki GTA 5’in Satışları 200 Milyon Kopyayı Geçti

11 yıl önce hayatımıza giren ve o zamandan bu yana popülaritesini koruyan GTA 5, 200 milyon kopya satışı ile yeni bir dönüm noktasına ulaştı.

2024’ün dördüncü çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını açıklayan Take-Two Interactive, GTA 5 satışlarına ilişkin yeni veriler paylaştı. Bundan 11 yıl önce tanıştığımız ve o zamandan bu yana vazgeçilmezimiz olan efsane yapım, dünya genelinde 200 milyon kopya satmayı başardı.

İlk olarak 2013 yılında PlayStation 3 ve Xbox 360 için piyasaya sürülen oyun, daha sonra PC, PlayStation 4 ve Xbox One’da ve son olarak PlayStation 5 ve Xbox Series S/X’te yeniden yayımlandı. Take-Two’nun paylaştığı önceki rakamlara göre Grand Theft Auto 5, üç ay önce 175 milyon adet satmışken Mart 2023 itibarıyla 180 milyon adede ulaştı.

GTA 5, Take-Two’nun Kasasını Doldurmayı Sürdürüyor

Kült klasik, ilk çıkışından bu yana geçen 10 yılda sürekli olarak en çok satanlar listelerinde yer almaya devam ediyor. Geliştirici Rockstar‘ın ana şirketi Take-Two’ya göre oyun, tüm formatlarda yaklaşık 300 milyon kopya satan Minecraft‘ın ardından tüm zamanların en çok satan ikinci oyunu konumunda.

GTA 5 ne kadar sattı

İkonik seri, toplamda yarım milyara yakın satarken, bunun neredeyse yarını tek başına GTA 5 oluşturuyor. Efsane yapım her ne kadar ticari açıdan Take-Two’nun yüzünü güldürmeye devam etse de, yerini artık halefine bırakmaya hazırlanıyor. Şirket tarafından yapılan açıklamada, GTA 6’nın 2025’in sonbahar aylarında piyasaya sürüleceği belirtildi.

İlk etapta PlayStation 5 ve Xbox Series X|S konsollarına çıkacağı söylenen oyun, daha sonraki bir tarihte PC’nin yolunu tutacak. Bizleri günümüz Miami’sinden ilham alan Vice City’e geri götürecek olan GTA 6, Lucia ve Jason adında iki ana karakter içerecek. Ünlü soyguncular Bonnie ve Clyde’dan ilham alan ikili ile suç dolu bir hayata giriş yapacağız.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.