Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

1 Sene Önceki WhatsApp Mesajları Geri Getirme Nasıl Yapılır?

Bu içeriğimizde, 1 sene önceki WhatsApp mesajları geri getirme nasıl yapılır sorusunu cevaplıyoruz. Silinen mesajlarınızı yedekleme olmadan geri döndürmek mümkün!

Fazlasıyla merak edilen 1 sene önceki WhatsApp mesajları geri getirme olayını tüm detaylarıyla anlatıyoruz. WhatsApp günümüzde artık adeta bir temel ihtiyaç haline geldi. Lansmanından bu yana, kendi tarafında büyük bir kullanıcı tabanı yakalamayı başardı.

İnsanlar, arkadaşlarıyla ve aile üyeleriyle sohbet etmek için uygulamaya bağımlı durumda ancak bazen, sizin için çok önemli olan mesajları yanlışlıkla silersiniz. Hatta bir yıl önceki mesajları bile istemeden silebilirsiniz. Peki 1 sene önceki WhatsApp mesajları geri getirme mümkün mü? Evet mümkün. Gelin dilerseniz yöntemleri sizlere anlatalım.

Silinen WhatsApp Mesajlarını Geri Getirme

1 Sene Önceki WhatsApp Mesajları Geri Getirme

Yedeklenen mesajları geri getirme ve silinen mesajlarınızı kurtarma adımlarını iki parça halinde anlatacağız. Hem Android hem de iOS kullanıcıları için ayrı ayrı anlatımlar hazırladık. Yedekleme yapmadıysanız korkmayın. Yedeklenmeyen silinen mesajları geri getirmek de mümkün!

WhatsApp’ta silinen mesajları geri getirme programı ile iOS veya Android fark etmeksizin, sizler için önemli olan ancak hatayla veya başka bir sebeple sildiğiniz tüm o eski mesajlarınızı geri getirebilirsiniz. Aşağıda, silinen WhatsApp mesajlarını yedeksiz ve yedekli olarak nasıl geri yükleyeceğinizi gösterdik. Önce Android ile başlayalım.

1 Sene Önceki WhatsApp Mesajları Geri Getirme – Android

1 Sene Önceki WhatsApp Mesajları Geri Getirme

Tenorshare UltData isimli Android Veri Kurtarma programı ile mesajları ne zaman sildiğiniz hiç önemli değil. Bu araç, Android telefonda yedekleme yapmadan silinen WhatsApp mesajlarını geri yüklemek için en kullanışlı uygulama. Android’te yedeklemeden silinen WhatsApp mesajlarının nasıl geri yükleneceğine ilişkin aşağıdaki adımları izleyin:

 • Bilgisayarınıza Tenorshare UltData‘yı indirip yükleyin ve yazılımı çalıştırın.
 • Cihazınızı bir USB kablosuyla bilgisayara bağlayın.
 • Ana arayüzden “Recover WhatsApp Data” seçeneğini seçin.
1 Sene Önceki WhatsApp Mesajları Geri Getirme

 • Android telefonunuzda USB hata ayıklamasını etkinleştirmek için ekrandaki talimatları izleyin.
 • Bundan sonra, android telefonunuz otomatik olarak algılanacak. Ardından, programdaki “Start” tuşuna tıklayın.
1 Sene Önceki WhatsApp Mesajları Geri Getirme
 • Tarama bittiğinde, 1 sene önceki WhatsApp mesajları geri getirme işlemi tamamlanmış olacak.
 • WhatsApp sohbetini geri yüklemek için “Recover” tuşuna tıklayarak geri yüklemek istediğiniz mesajı seçin.
 • Ayrıca, kurtarma işleminden önce mesajlarınızı ön izleyebilirsiniz.
 • ÖNEMLİ NOT: Programı indirmek ve mesajlarınızı önizlemek tamamen ücretsiz ancak kurtarma işleminin ücretli olduğunu ve programın premium versiyonunu satın almanız gerektiğini belirtelim.

Bu yöntemin yanı sıra eğer siz yedeklediğiniz mesajları geri getirmek istiyorsanız, onun adımlarını da anlattık. Android kullanıcıları için konuştuğumuz için biz Google Drive’a yedeklediğinizi varsayarak bu yazılımı baz aldık:

 • Android telefonunuzda WhatsApp’ı kaldırın ve yeniden yükleyin
 • WhatsApp’ı açın ve doğrulamak için telefon numaranızı girin.
 • Onaylamanızı isteyen bir pencere açıldığında “Geri Yükle” seçeneğine dokunun.
 • Ardından, geri yükleme işlemi tamamlandığında “İleri”ye dokunun ve bir süre sonra WhatsApp sohbetleriniz görüntülenecek.
 • Sonunda, sohbetleriniz kurtarıldıktan sonra WhatsApp tüm yedekleme dosyanızı geri yüklemeye başlayacak.

1 Sene Önceki WhatsApp Mesajları Geri Getirme – iOS

1 Sene Önceki WhatsApp Mesajları Geri Getirme

Whatsapp mesajlarını bir yıl önce iCloud’da yedeklediyseniz ve daha önce otomatik yedeklemeyi açtıysanız, silinen mesajları WhatsApp’ta görmek mümkün çünkü WhatsApp’ın sohbetleri ve medyayı yedeklemenizi sağlayan bir yerleşik özelliği mevcut. WhatsApp’ı yeniden yüklediğinizde, WhatsApp sohbet geçmişinizi iCloud’dan iPhone’unuza geri yüklemenizi isteyecek. Aşağıdaki adımları takip edin:

 • Yedeklenen mesajları geri getirme için iCloud yedeği olup olmadığını kontrol edin.
 • WhatsApp’ı açın ve Ayarlar > Sohbetler > Sohbet Yedeği‘ne gidin.
1 Sene Önceki WhatsApp Mesajları Geri Getirme

 • Onayladıktan sonra, WhatsApp’ı kaldırın ve ardından iPhone’unuza yeniden yükleyin.
 • WhatsApp’ı başlatın ve telefon numaranızı doğrulayın.
 • Daha sonra WhatsApp’tan silinen mesajları nasıl alacağınız konusunda size rehberlik edecek.
 • Bu şekilde 1 sene önceki WhatsApp mesajları geri getirme iOS için de tamamlanmış olacak.
1 Sene Önceki WhatsApp Mesajları Geri Getirme

WhatsApp’ınızı düzenli olarak yedeklemediyseniz veya eski WhatsApp mesajlarını yedekten kurtaramadıysanız, bir WhatsApp kurtarmaya ihtiyacınız olacak. Yukarıda Android için anlattığımız UltData programının iOS için olan sürümünü bu bağlantıdan indirebilir ve yukarıdaki kurulum ve kurtarma işlemlerinin bire bir aynısı ile WhatsApp mesajlarınızı kurtarabilirsiniz.

WhatsApp’ta silinen mesajları geri getirme programı denince aklınıza gelen tek isim UltData olmalı. Hem pratik ve kolay hem de iOS ve Android sürümlerinin aynı anda olması ile gerçekten harika bir yazılım. Bu program ile rahatlıkla 1 sene önceki WhatsApp mesajları geri getirme işlemini tamamlayabilirsiniz. Şaşırtıcı bir şekilde işlem dakikalar içerisinde tamamlanacak.

Özetlemek gerekirse, WhatsApp’ta yedeklenen mesajları geri getirme ve yedeklenmeyen mesajları geri getirme adımlarını tüm detaylarıyla anlattık. Mesajları kurtarmak için her zaman yedeklemenizi kullanabilirsiniz. Öte yandan, Tenorshare UltData ile silinen WhatsApp mesajlarını yedeklemeden de kurtarabilirsiniz. Gerisini sizin takdirinize bırakıyoruz, yukarıda belirtilen çözümlerden size uygun olanı seçebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

2 Yorum

 1. Baran

  Telefonunuz rootlu değilse parayla çalışıyor. Bilgilendirmeniz gerekirdi.

  0
  0
  Cevap
  • Mert Doğan

   Haklısınız, ilgili notu içeriğe dahil ettim.

   0
   0
   Cevap

Yorum Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.