ZRT Face Trainer: Yeni Nesil Yüz Tarama Teknolojisi!

Ziva Dynamics, yok artık dedirten insan yüzü oluşturma teknolojisini, Unreal Engine 5'in gücü ile sergiledi.

Ziva Dynamics, ZRT Face Trainer‘ın beta sürümünü yayınladı; Bu, yeni bir makine öğrenimi eğitimli bulut tabanlı yüz donanımı. Yeteneklerini sergilemek için Ziva, gerçek zamanlı bir dizide gördüğünüz en gerçekçi insan ifadelerini gösteren bir GIF yayınladı.

Ziva, Unreal Engine 5‘i kullandı ve aşağıdaki görüntüler gerçek zamanlı olarak 4K ve 60 FPS ile çekildi. Şimdi tamamen açık olmak gerekirse, bu yüz ifadeleri Unreal Engine 5’e özel değil. Başka bir deyişle, diğer geliştiriciler bu yüz ifadelerini kendi motorlarında uygulayabilecek. Ziva, onları gerçek zamanlı olarak sergilemek için Epic’in motorunu kullandı.

ZRT Face Trainer

ZRT Face Trainer’ın Özellikleri

  • Yazılım, 15 TB’ın üzerinde 4 boyutlu tarama verisi içeren bir kitaplık üzerine kuruldu.
  • Yazılım ile 72.000’den fazla eğitim şeklini ve yeni yüz pozlarını ifade edebilirsiniz.
  • Yazılım, çalışma zamanında yalnızca 30 MB ve gerçek zamanlı kare hızlarında çalışmak üzerine tasarlandı.

“ZRT Face Trainer, kapsamlı bir 4 boyutlu veri kitaplığı ve tescilli makine öğrenimi algoritmaları üzerine inşa edilmiştir. 1 saat içinde karakter ağınıza oyun endüstrisinin en iyi teknolojisi enjekte edilir.”

Ziva Dynamics’in R3DS’nin retopoloji yazılımı Wrap ve Maya’yı önerdiği sürece ilişkin bir genel bakışı bu indirilebilir PDF‘de okuyabilirsiniz.

Gelecekte hangi oyunların ZRT Face Trainer’dan yararlanacağını görmek ilginç olacak. Şimdilik, aşağıdaki video gösteriminin keyfini çıkarın!

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol