Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Zoom’a Üç Boyutlu Avatar Teknolojisi Geldi

Zoom'un avatarları artık kendinizin çizgi film versiyonu olarak görünecek. Toplantı şablonları, zincirleme tepkiler ve Soru-Cevap gibi özellikler de çok yakında kullanıma sunulacak.

Zoom, bugün görüntülü toplantı uygulaması için insan avatarlarını duyurdu. Bu teknoloji, Apple’ın Memoji’si veya Mark Zuckerberg’in metaverse’te kullanmamızı istediği insansı karikatürler gibi, özelleştirilebilir sanal karakterler hareketlerinizi ve yüz ifadelerinizi yansıtacak. Artık resmi olmayan toplantılarda kendi gerçek benliğinizi göstermeden var olabileceksiniz.

İnsan avatarları, Zoom‘un bu yılın başlarında yayınladığı hayvan avatarlarının ardından geldi. Şirket, yemek yerken avatar kullanmanızı önerdi. Ayrıca statik bir profil resmi kullanmak istemezseniz de yine avatardan profil fotoğrafı yapabileceksiniz. Özellik, şimdilik ücretli bir hesap gerektiren beta test kullanıcıları tarafından kullanılabilir durumda. Şirket, beta ilerledikçe yeni yüz özellikleri, saç stilleri ve özelleştirme seçenekleri sunacağını da belirtti.

Zoom’un Avatarları Tek Yenilik Değil

Zoom'a Üç Boyutlu Avatar Teknolojisi Geldi

Şirket ayrıca şablonları çeşitli toplantı türleri için kısayollar olarak duyurdu. Artık kendi şablonlarınızı oluşturabilir veya kullanıma hazır üç kurulum arasından seçim yapabilirsiniz. Bunlar arasında büyük toplantılar, seminerler (ekran paylaşımı devre dışıyken daha sıkı kalabalık kontrolü ayarları) ve K-12 (etkin anketler ve kısa sınavlar, dikkat dağıtan özellikleri sınırlarken) yer alacak. Bu talimatları izleyerek şablon oluşturmayı öğrenebilirsiniz.

Şirket ayrıca yakında toplantı içi sohbetler için zincirleme mesajlar ve tepkiler de sunacak. Slack, Facebook Messenger veya iMessage’da göreceğinize benzer şekilde, mesaj dizileri, birinin hangi mesajı yanıtladığını anlamanızı kolaylaştıracak. Benzer şekilde, emoji tepkileri sohbeti temizlemeye yardımcı olacak ve yanıtı orijinal mesajla eşleştirecek.

Son olarak Zoom, toplantılara Soru-Cevap özelliğini ekleyeceğini de duyurdu. Soru-Cevap açılır penceresi, toplantı sahiplerinin sorguları görüntülemesine, yanıtlamasına veya reddetmesine olanak tanıyacak. Ayrıca katılımcıların tüm soruları mı yoksa yalnızca cevaplananları mı görüntüleyebileceğini seçebileceksiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.