Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Zoom, Profesyonel Yayın Araçlarını Geliştirdi

Zoom, ​​Liminal tarafından oluşturulan yeni eklentiler ile profesyonel yayın araçlarını geliştirdi.

Video konferans platformunun blogunda bir yayında duyurulduğu üzere Zoom, şirketin kurucularından ikisi ile birlikte başlangıç ​​Liminal tarafından oluşturulan Zoom tabanlı yayın araçlarını satın aldı. Liminal’in eklentileri OSC ve ISO, şirketin satın almanın bir parçası olarak yazılımına doğal olarak entegre edeceği profesyonel sanal etkinlikler oluşturmak için tasarlandı.

Liminal’in sitesinde belirtildiği gibi bu özellikler, Açık Ses Kontrolü (OSC) protokolünü kullanarak profesyonel toplantıları ve etkinlikleri geliştirmek için tasarlandı ve üçüncü taraf yazılım, donanım denetleyicileri ve medya sunucularıyla entegre etmenize olanak tanıyacak. Bu arada ISO, her bir katılımcının video beslemesini ayrı bir çıktı olarak profesyonel prodüksiyon donanımına aktarmanıza olanak tanıyacak.

Zoom Etkinlikler Artık Daha Gelişmiş Olacak

Zoom

Zoom, bu varlıkları Liminal’den alarak, platformun yayın stüdyoları, tiyatrolar ve isteyen diğer kuruluşlar için kullanışlı olması gereken “gelişmekte olan” ve “geleneksel” etkinlik kontrol araçları biçimleri arasındaki boşluğu “köprü etmesine” yardımcı olacağını söyledi. Platform, mayıs ayında Etkinlikler özelliğini ilk kez duyurduğunda ve temmuz ayında resmi olarak kullanıma sunduğunda büyük ölçekli sanal etkinliklere daldı. Etkinlikler ile organizatörler etkinlik merkezleri oluşturabilecek, bilet satabilecek ve gün boyunca birden fazla canlı yayın oturumu oluşturabilecek.

Zoom’un Liminal’in özelliklerini ne zaman veya nasıl entegre etmeyi planladığına dair bir haber yok ve entegrasyon gerçekleştiğinde Liminal’in eklentilerinin uygulamadan ayrı olarak sunulup sunulmayacağı da belirsiz. Siz bu eklentileri beğendiniz mi ve kullanacak mısınız? Yorumlar kısmında fikirlerinizi belirmeyi unutmayın!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.