Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

YouTube TV’nin Tasarımı Güncellendi

YouTube TV, kullanıcılara uygulamada gezinirken daha iyi bir deneyim sağlayacak yeni bir yeniden tasarım yayınladı.

YouTube TV, son zamanlarda daha fazla özellik ekleyerek, yeni içeriği güvence altına alarak ve hatta mevcut abonelerine tanıtımlar sunarak bazı büyük adımlar atmaya başladı. Bu nedenle YouTube’un, kullanıcılara daha akıcı bir deneyim sunan bir yeniden tasarım sunarak uygulamasının görünümünü ve verdiği hissi daha iyi hale getirmeye çalışması şaşırtıcı değil.

YouTube, küratörlüğünü yaptığı önerileri kılavuzun üst kısmına kaydırarak önemli bilgileri ön plana ve merkeze yerleştiren basitleştirilmiş bir görünüm sunan canlı kılavuzunda değişiklikler yapmayı çoktan başardı. Bugün ise şirket, kullanıcıların içeriklerini daha iyi yönetmelerini sağlayacak bir kitaplık güncellemesi sundu. Böylece, kullanıcılar daha iyi içerik filtrelerine ve düzenleme araçlarına erişim kazanacak.

YouTube TV Tasarımı Tamamen Yenilendi

YouTube TV'nin Tasarımı Güncellendi

YouTube bugün bu değişiklikleri bir blog gönderisinde paylaşsa da, kullanıcıların uygulamadaki gerçek değişiklikleri önümüzdeki birkaç ay içinde görmeye başlamayacak. Yani, güncelleme kademeli olarak birkaç ay içerisinde herkese ulaşacak. Yeniden tasarlama söz konusu olduğunda YouTube, tasarım sürecini hızlandırmak için “güçlendirme, tahmin etme ve tanıma” gibi ilkeleri kullanarak Canlı Yayın, Kitaplık ve Ana Sayfa olmak üzere üç temel alana odaklandı.

Firma, daha iyi bir ürün oluşturmak için uygulamadan, kullanıcılardan ve anketlerden gelen geri bildirimleri kullanarak yeni bir deneyim oluşturmayı başardı. Yeni tasarım, daha derli toplu bir canlı kılavuz ve kullanıcının görmek isteyebileceğinden daha fazlasını gösteren bir kitaplık görünümü sunacak. Ayrıca yeniden tasarlanan menülere, kullanıcıyı deneyimden uzaklaştırmayan kısayollar da eklenecek.

YouTube TV, yakın zamanda NFL Sunday Ticket’i platformuna getirmek için büyük bir anlaşma imzaladığı için önümüzdeki yıl boyunca hesaba katılması gereken bir güç haline gelecek. Ayrıca, şirket daha esnek hale geldi ve kullanıcıların temel bir plan olmadan yalnızca premium içerik abonelikleri satın almalarına izin verdi. Denemek isterseniz, uygulamayı indirebilir veya web üzerinden kaydolabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.