Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

YouTube TV Geliyor: Paralı Kanalları Ücretsiz Sunacak!

YouTube'un ücretli kanalları ücretsiz bir şekilde izleyebileceğiniz bir platform geliştirdiği ortaya çıktı.

YouTube, reklam destekli olacak ve ücretli televizyon kanallarından oluşacak yeni yayın hizmeti YouTube TV üzerinde çalışmalara başladı. Firma, yeni platforma dizi ve film getirmek için çeşitli şirketlerle anlaşmalar gerçekleştirdi. Şu an deneme aşamasında olsa da yeni abonelik hizmetinin daha sonraki bir tarihte ücretsiz olarak halka sunulma ihtimali var.

Bir YouTube sözcüsü, ‘‘İzleyicilerin, normalde ücretli olan kanalları ücretsiz ancak reklamlı olacak şekilde izlemesine izin vermek istiyoruz. Şu anda çal ışmalarımız devam ediyor ve izleyicinin ilgisini ölçmek istiyoruz.” dedi.

YouTube TV, Dev Şirketlerle Anlaşma Yaptı

YouTube TV

YouTube, platformundaki içerik oluşturucularla yaptığı anlaşmaya benzer şekilde, reklam gelirinde yüzde 45’lik bir kesinti sağlamayı hedefliyor. Bu, YouTube için yeni bir alan olsa da Samsung gibi şirketler, bir süredir kendi platformları aracılığıyla reklam destekli ücretsiz TV kanalları sunuyor. YouTube TV’de yer alacak kanallar arasında ise Digitürk, Tivibu ve Türksat KabloTV yer alacak.

Konuyla ilgili yapılan bir açıklamada Lionsgate, History Channel, Crime +Marvel ve Disney gibi büyük firmaların da yeni abonelikte yer alacağı belirtildi. YouTube, son birkaç yılda içeriğini desteklemek için oldukça fazla şey yaptı. Geçen yıl TikTok ile rekabet etme girişiminde oldukça iyi gidiyor gibi görünen Shorts’u çıkaran platform, kısa süre önce YouTube Partner Program şartlarını değiştirerek reklam gelirini Shorts içerik oluşturucularıyla paylaşma sürecini başlattı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.