Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

YouTube Shorts, İş Ortağı Programına Dahil Edilecek

YouTube Shorts içerik oluşturucuları yakında YouTube İş Ortağı Programı'na katılabilecek.

Shorts içerik üreticileri için birçok yeni fırsat kapısı açıldı. YouTube İş Ortağı Programı 2007’den beri var ve o zamandan beri çok şey değişti. Şu anda YouTube, platformunda içerik oluşturucu iseniz para kazanmanın birçok yolunu sunuyor.

Geçen hafta bildirildiği üzere şirket, artık Shorts yaratıcılarının programa girmesi için yeni yollar sunuyor. Kısa video içerik oluşturucuları, 2023’ten itibaren 90 gün boyunca en az 1.000 aboneye ve on milyon görüntülemeye sahip olarak YİO’ya başvurabilecek. Tabii ki, hak kazananlar programın tüm avantajlarından yararlanacak.

YouTube Shorts İş Ortağı Programı Şartları

Shorts

Ayrıca YouTube artık yeni içerik oluşturucular için daha düşük bir eşik oluşturacak. YouTube İş Ortağı Programı‘nın yeni düzeyi, içerik oluşturucuların Süper Teşekkür, Süper Sohbet, Süper Çıkartmalar ve Kanal Üyelikleri gibi özelliklerden yararlanmasına olanak tanıyacak. YouTube, bu yeni programın tüm ayrıntılarını açıklamadı ancak 2023’te bir güncelleme sağlayacağını belirtti.

YouTube İş Ortağı Programı’na hızlı erişim elde etmeyi umanlar için YouTube, mevcut kriterleri için hiçbir şeyin değişmeyeceğini belirtti. Ne yazık ki bu, YouTube İş Ortağı Programı’na düzgün bir şekilde girmek istiyorsanız, yine de 1.000 aboneye ve 4.000 saat izlenmeye ihtiyacınız olacak. Bu yüzden Shorts yanında başka içerikler üretmeye de bakabilirsiniz.

Peki 2023’te YouTube İş Ortağı Programı’na dahil olan Shorts içerik oluşturucuları için neler değişiyor? İçeriklerinden para kazanabilen içerik oluşturucuların, ana sayfalardaki videolar arasında yayınlanan reklamları olacak. Bu reklamlardan içerik oluşturuculara her ay ödeme yapılacak ve reklamlardan elde edilen gelirin yüzde 45’ini alabilecek.

Reklam geliri ayrıca müzik lisanslama maliyetini karşılamak için kullanılacak. Kendinize soruyor olabilirsiniz, hangi müzik lisansı? YouTube Shorts ve uzun form içerik oluşturucuları, telif hakkıyla korunan müzikleri, içeriği olumsuz bir şekilde etkilemeden videolarında özgürce kullanabilecek.

YouTube video

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.