Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

YouTube Reklam Engelleyici Kullananlara Uyarı Gönderiliyor!

YouTube'u reklam olmadan ücretsiz bir şekilde izlemek giderek zorlaşıyor. Video paylaşım devi, tarayıcılarında reklam engelleyici kullanan kişilere üst üste uyarı mesajları göndermeye başladı.

Premium üyelik olmadan reklamsız YouTube izleme dönemi yavaş yavaş son buluyor gibi görünüyor. Google’ın sahibi olduğu video paylaşım devi, reklam engelleyicilerin kullanımını hiç olmadığı kadar sıkılaştırıyor. Haziran ayında bu tarz uygulamaları tespit etmeye yönelik yeni bir özelliği test etmeye başlayan YouTube, kullanıcılara üst üste uyarılar gönderiyor.

Pop-up şeklindeki uyarı mesajlarında, reklam engelleyicilerin YouTube’un hizmet şartlarını ihlal ettiği belirtiliyor. Ayrıca kullanıcıya, reklam engelleyiciyi kaldırana veya YouTube reklamlarına izin verecek şekilde ayarlayana kadar videolarının engelleneceği de söyleniyor. Üst üste çıkan pop-up’lardan rahatsız olduklarını dile getiren kullanıcılar, YouTube’un bu yolla ad block yasağını kalıcı hale getirmek istediğinden şikayetçi.

YouTube Reklam Engelleyicilere Artık İzin Vermiyor

youtube reklam engelleyici

Eğer bu yasak tam anlamıyla devreye girerse, reklamsız YouTube izlemenin tek yolu Premium üyelik olacak. Abonelik, 2 ay ücretsiz deneme süresi ile birlikte aylık 29,99 TL fiyata sahip. 5 aile üyesini kapsayan Aile planı 59,99 TL iken, Öğrenci üyeliği ise 19,49 TL olarak ücretlendiriliyor. Reklam engelleyicileri tespit eden özellik, ilk olarak haziran ayında test edilmeye başlanmıştı.

Bazı kullanıcıların, reklam engelleyici açıkken üçten fazla video izledikten sonra video oynatamayacaklarını belirten bir uyarıyla karşılaştıkları bildiriliyor. Haziran ayında The Verge‘e konuşan Google’ın sözcüsü Oluwa Falodun, reklam engelleyici tespitinin yeni olmadığını ve diğer web sitelerinin düzenli olarak kullanıcılardan engelleyicileri devre dışı bırakmalarını istediğini söyledi. Peki, siz YouTube reklamlarını engelliyor musunuz? Cevaplarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.