Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

YouTube Üyelik Hediye Etme Özelliğini Test Ediyor

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu YouTube, küçük bir içerik oluşturucu grubuyla üyelik hediye özelliğini test ediyor. Detaylar haberimizde.

YouTube, kullanıcıların birbirlerine ücretli kanal üyelikleri hediye etmelerini sağlayan yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Twitch’teki kanal aboneliğinin YouTube versiyonu olan kanal üyelikleri, abonelerin aylık sabit bir ücret karşılığında ek avantajlara erişmelerine imkan tanıyor.

Kanal Üyelikleri Hediye Verme isimli özelliğin beta sürümünü başlatan YouTube, kanal üyelerinin, tek bir satın alma işleminde belirli sayıda kanal üyeliği satın alabileceğini ve ardından içerik oluşturucunun açacağı canlı yayınında diğer izleyicilere hediye edebileceğini söyledi.

Hediye üyelik alan izleyiciler, bir içerik oluşturucunun kanal üyeliğine bir aylık erişim hakkı elde edecek. Fakat kullanıcıların önce, canlı sohbet bölümünde yer alan “Hediyelere İzin Ver” seçeneğini aktif etmesi gerekecek.

YouTube Hediye Üyelik Verme Özelliğini Deniyor

youtube hediye üyelik

YouTube, içerik oluşturucunun kanalıyla ne kadar etkileşim kurduklarına bağlı olarak izleyicilere hediye üyelikler dağıtacağını açıkladı. Örneğin, kanalla sık sık etkileşime giren sadık izleyicilerin ücretsiz üyelik kazanma olasılığı daha yüksek olacak. Eğer ücretsiz üyelik için seçilirseniz, kişisel bir canlı sohbet mesajı göreceksiniz ve ayrıca bir e-posta alacaksınız.

Hediye üyelik alan izleyiciler herhangi bir ücret ödemeyecekler. Bu arada mevcut kanal üyelerinin bu fırsattan yararlanamayacaklarını da belirtelim. Özelliğin küçük bir içerik oluşturucu grubuyla test edildiğini belirten şirket, beta sürecince geri bildirim alacağını ve özelliği geliştirmeye devam edeceğini açıkladı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.