Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

YouTube Arka Planda Çalma Ücretsiz Nasıl Yapılır? 2022

YouTube arka planda çalma nasıl yapılır? Normalde ücretli olarak sunulan bu özelliği bedava kullanmanın yolları da var. Bu rehberimizde, YouTube videolarını telefonunuzun arka planında nasıl oynatabileceğinizi anlatacağız.

YouTube’da açtığınız bir videonun, siz başka bir uygulamadayken veya ana ekrandayken arka planda oynamaya devam etmesini istiyor olabilirsiniz. Eğer YouTube Premium’a üye değilseniz, uygulamada bunu yapmanız mümkün değil.

Fakat bir videoyu arka planda dinlemenizi sağlayacak birkaç basit çözüm bulunuyor. Dilerseniz, daha fazla vaktinizi almayalım ve hem iOS hem de Android’de YouTube arka planda çalmanın yollarına birlikte göz atalım.

Tarayıcıları Kullanarak Arka Planda Video Oynatma (iOS)

youtube arka planda çalma

YouTube arka planda çalmanın en kolay yollarından biri, tarayıcılarda YouTube’un masaüstü sürümünü kullanmaktır. Bunun için Google Chrome, Firefox ve Opera Touch uygulamalarını tercih edebilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek arka planda YouTube videolarını oynatabilirsiniz:

Adım 1: İlk olarak, tercih ettiğiniz tarayıcıdan YouTube’a gidin.

Adım 2: Ardından, istediğiniz videoyu arayın.

Adım 3: Videoyu bulup açtıktan sonra sitenin masaüstü sürümüne geçin. Not: Bu, kullandığınız tarayıcıya göre değişir, ancak genellikle sağ üstteki Seçenekler düğmesinden ve ardından Masaüstü Sitesi seçeneğine dokunarak erişilir.

Adım 4: Videonuzu oynatmaya başlayın.

Adım 5: Şimdi Ana ekranınıza dönün. Videonuz Resim İçinde Resim (PiP) modunda oynatılmaya başlamalıdır.

Adım 6: Videoyu PiP penceresinde oynatmayı bırakıp telefonunuzu normal şekilde kullanabilir veya gizlemek için kenara doğru sürükleyebilirsiniz.

Önemli: YouTube URL’sinin önüne m harfi koymak (https://m.youtube.com), YouTube’a tarayıcı modunda erişmenize imkan sağlar. YouTube’un arka planda çalmasını istiyorsanız tarayıcıda kalmanız ve YouTube uygulamasına geçmemeniz gerekir.

Android’de Resim İçinde Resim Modu (PiP)

arka planda video oynatma youtube

Telefonda çoklu görevler yapmanıza imkan sağlayan Resim İçinde Resim (PiP), Android 8.0 Oreo ve sonraki sürümlerde çalışan Android akıllı telefonlarda bulunan bir özelliktir. YouTube arka planda çalma için PiP modunu nasıl kullanacağını öğrenmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

Adım 1: Akıllı telefonunuzda veya tabletinizde Ayarlar‘a giderek Resim İçinde Resim (PiP) özelliğini açın.

Adım 2: Uygulamalar’a gidin.

Adım 3: YouTube uygulamasını bulmak için aşağı kaydırın ve YouTube‘a basın. Altta, PiP moduna izin veren seçeneği işaretleyin.

Adım 4: PiP özelliğini etkinleştirmek için YouTube uygulamasında bir video oynatmaya başlayın ve ana sayfa düğmesine basın. YouTube videosu, ekranınızda parmağınızla hareket ettirebileceğiniz küçük bir pencerede görünecektir. Siz diğer uygulamaları açarken video arka planda oynatılmaya devam edecek.

YouTube Premium Ne Kadar? (Android, iOS)

youtube arka planda çalma 1

Eğer YouTube arka planda çalma için yukarıdaki çözümlerden istediğiniz verimi alamazsanız, premium üyeliğe geçmeyi düşünebilirsiniz. YouTube Premium, masaüstü ve mobil cihazlarda reklamsız video izlemenizi, videoları indirmenizi sağlar.

En önemlisi de telefonunuzun ekranını kapattıktan veya farklı bir uygulamaya geçtikten sonra da arka planda videoları dinlemeye devam etmenize olanak tanır. 1 aylık ücretsiz deneme süresinin ardından YouTube Premium’a aylık 16,99 TL ödeyerek üye olabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.