Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

YouTube Android Material You Tasarımına Geçiyor

Dünyanın en çok kullanılan video izleme ve yükleme platformu YouTube’a yeni özellikler gelmeye devam ediyor. Yapılacak değişikliklerle YouTube tasarımı değişiyor.

Google’ın sahibi olduğu YouTube’a yeni özellikler eklenmeye devam ediyor. Kısa bir süre önce platformda yer alan beğenmeme sayısını gizlemeye başlayan YouTube şimdi de tasarım değişikliğine gidiyor.

Video platformu YouTube Android Meterial You tasarımı için çalışmalara başladı. Yeni tasarımla birlikte her videonun altında bazı yeni butonlar görebileceğiz.

youtube android material you tasarimina geciyor 2

YouTube Android Material You Tasarımı İle Yenileniyor

YouTube gibi popüler bir servisin tasarımının da bir o kadar iyi olmasını bekliyor olabilirisiz ancak Google platforma TikTok’a rakip olabilmesi için TikTok’a has özellikler eklemeye devam ediyor. Google’ın Android işletim sistemine kullandığı Material You tasarımı henüz YouTube’a gelmedi. Ortaya çıkan detaylara göre YouTube Android Material You tasarımına kavuşacak.

Ortaya çıkan yeni tasarıma ait görsellere bakıldığında, YouTube Android uygulamasının altında yer alan butonlar yeni bir görünüm kazanıyor. Yeni görünümde butonların çevresinde ince çizgiler dikkat çekiyor. Yeni tasarımla artık Beğen ve Beğenme butonları da bu ince çizgilerle sarılıyor. Elbette ki Beğeni sayısı görülüyorken beğenmeme sayısı görülmüyor. Aşağıda yer alan görselde YouTube’un yeni tasarımını görebilirsiniz. Solda yer alan görüntü eski tasarıma aitken sağda yer alan görselde ise yeni YouTube tasarımını görebilirsiniz.

YouTube Android Material You

YouTube Android Material You tasarımının garip göründüğünü söyleyebiliriz. Yeni bir bilgi ya da özellik eklenmeden çubuğun yüksekliği düşürülüyor ve butonlar küçültülüyor. Şimdilik test edilen bu yeni tasarımın kısa süre içerisinde ilk olarak Android işletim sistemine gelmesi ve sonrasında iOS cihazlarına gelmesi bekleniyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.